انتقاد یک عضو مجلس خبرگان از برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی و تئاترها

مجلس خبرگان

نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، از برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی و تئاترها و چاپ برخی کتابها انتقاد و از مسؤولین و بویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست نظارت بیشتری بر این امر داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی، که سومین ناطق پیش از دستور دومین روز از اجلاس شانزدهم خبرگان رهبری بود،نیز در سخنانی درباره فرهنگ و بروز برخی مفاسد در حوزه فرهنگ صحبت و تصریح کرد: «از آنجا که اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی بر مقوله فرهنگ و ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با مظاهر فساد و تباهی تأکید کرده، حاکمیت وظیفه دارد بسترهای مناسب را برای رشد معنوی مردم جامعه فراهم آورد».

وی همچنین افزود: «به اتفاق نظر فقها امر به معروف و نهی از منکر، سه مرحله دارد که مرحله اول آن لسانی است که شامل راهنمایی، استدلال، موعظه، کار فرهنگی، پاسخگویی به سؤالات، سخنرانی، قلم و... می‌باشد. اما این فریضه یک مرحله یدی و فیزیکی هم دارد که کار حاکمیت است و حکومت اسلامی موظف است برای مبارزه و ریشه‌کن کردن مفاسد و لو با زور و قدرت اقدام نماید».

نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه از برگزاری برخی کنسرت‌های موسیقی و تئاترها و چاپ برخی کتابها انتقاد و از مسؤولین و بویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با تجدیدنظر، نظارت بیشتری در کیفیت برگزاری این گونه برنامه‌ها داشته باشد به گونه‌ای که با ارزش‌های اخلاقی و اصل سوم قانون اساسی همخوانی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N482195