با اشاره به انتخاب ریییس‌شورای شهر تهران؛

نیشابوری: بین اصلاح‌طلبان انشقاقی نیست/تنها شکاف بین اصولگرایان پر شد

شوراي شهر تهران,اصلاح‌طلبان

یک عضو مرکزی حزب اسلامی کار با اشاره به نتیجه انتخابات شورای شهر، گفت: اصلاح‌طلبان از ابتدای تشکیل این شورا سیزده نفر بودند و انشقاقی بین‌شان پدید نیامده است. انتخابات دیروز تنها شکاف بین اصولگرایان را پر کرد.

یک عضو مرکزی حزب اسلامی کار با اشاره به نتیجه انتخابات شورای شهر، گفت: اصلاح‌طلبان از ابتدای تشکیل این شورا سیزده نفر بودند و انشقاقی بین‌شان پدید نیامده است. انتخابات دیروز تنها شکاف بین اصولگرایان را پر کرد.

محمد نیشابوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان شورای شهر واقعا همان سیزده نفری بودند که رای خود را به کاندیدای اصلاح‌طلب دادند. نمی‌شود آن کسانی را که رای ندادند اصلاح‌طلب خواند. حتی آن زمانی که لیست شورای شهر ارائه شد به جز آن یک نفری که واقعا جزو اصلاحات بود بقیه اصولگرا به حساب می‌آمدند.

وی ادامه داد: در طی یک سال گذشته در شرایط مختلف رای اصلاح‌طلبان همان سیزده رای بود. آقایان دنیامالی، جدیدی و رضازاده در طیف اصلاح‌طلبان نمی‌گنجیدند پس انتخابات دیروز غیرقابل پیش‌بینی نبود.

این عضو مرکزی حزب اسلامی کار در ادامه تصریح کرد: شاید این سوال پیش بیاید که چرا در لیست ارائه شده از سمت اصلاحات اسامی افرادی که اصلاح‌طلب نبودند گنجانده شده بود مانند آقای ساعی. در جواب باید گفت که آنها تنها توافق کرده بودند که در این لیست باشد، وگرنه مشی فکری‌شان اصلاح‌طلبی نبود.

نیشابوری با بیان اینکه انشقاقی بین اصلاح‌طلبان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اگر خاطرتان باشد و اگر رسانه‌های اصولگرا را طی یک روز گذشته پیگیری کرده باشیم متوجه می‌شویم که اصولگرایان از اینکه اتحادی دوباره بین‌شان ایجاد شده و شکاف میان‌شان برداشته شده خوشحالند چرا که در زمان انتخابات شهردار به شدت بین اصولگرایان شکاف ایجاد شده بود.

وی همچنین افزود: بسیاری از اصولگرایان طی یک سال گذشته در مصاحبه‌های‌شان اعلام کردند که اگر دوباره انتخابات شهردار برپا شود به شهردار فعلی رای نخواهند داد. از این رو است که تاکید می‌کنیم که نباید به مردم القا شود که بین اصلاح‌طلبان انشقاق وجود دارد.

این عضو مرکزی حزب اسلامی کار با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران، تاکید کرد: اتفاقات دیروز شورای شهر و استیضاح وزیر علوم به اصلاح‌طلبان ثابت کرد که باید انتخابات در این حوزه‌ها را جدی‌تر بگیرند. دو سال پیش که بحث انتخابات شورای شهر به میان آمد چون ذهن اصلاح‌طلبان معطوف انتخابات ریاست‌جمهوری شده بود این انتخابات را نتوانستند جدی بگیرند که اگر غیر از این بود ترکیب 31 نفره شورای شهر امروز متفاوت‌تر بود.

انتهای پیام

کد N482078