تصویری از استیون ساتلوف؛ دومین خبرنگار قربانی داعش/ خشم بان‌کی مون از قتل خبرنگار آمریکایی

داعش امارت اسلامی عراق و شام

تسنیم نوشت:

خانواده خبرنگار آمریکایی که گروه داعش ادعا می‌کند سر وی را از تن جدا کرده مرگ وی توسط این گروه تروریستی را تأیید کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری راشاتودی، یکی از سخنگوهای خانواده «استیون ساتلوف»، خبرنگار آمریکایی که گروه داعش ادعا می‌کند سر وی را از تن جدا کرده می‌گوید خویشاوندان و خانواده وی از مرگ وی به دست این گروه آگاه شده‌اند.
مقامات وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا ساعتی پیش گفتند دولت واشنگتن هنوز در حال بررسی ویدئوی منتشر شده هستند و صحت این ویدئو هنوز قابل تأیید نیست.
گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئویی مدعی شد استیون ساتلوف روزنامه نگار آمریکایی را سر بریده است.
داعش چند روز قبل با انتشار ویدئویی در یوتیوب اعلام کرد جیمز فولی خبرنگار آمریکایی روزنامه گلوبال پست را سر بریده است. همچنین تروریست‌ها تهدید کردند در صورت ادامه حملات آمریکا به مواضع داعش در عراق سر استیون ساتلوف را نیز خواهند برید.
در این فیلم داعش اعلام کرده است که سر بریدن این خبرنگار آمریکایی به تلافی حملات هوایی جنگنده های آمریکا در عراق بوده است.

در همین حال خبرگزاری ایسنا نوشت: به دنبال اعدام دومین خبرنگار آمریکایی به دست گروه داعش دبیرکل سازمان ملل از این اقدام ابراز ناخرسندی کرده و خشم خود را ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل از اقدام گروه "دولت اسلامی" (داعش) در اعدام استیون ساتلوف، دومین خبرنگار آمریکایی ابراز ناخرسندی کرد و گفت: ما از جنایت‌های گروه داعش در عراق و به ویژه سربریدن یک خبرنگار دیگر آمریکایی بسیار خشمگین هستیم.

گروه داعش در نواری ویدئویی روز سه شنبه اعلام کرد که استیون ساتلوف، خبرنگار آمریکایی را سر بریده است.

در همین راستا واشنگتن اعلام کرد که سازمان اطلاعات آمریکا برای اطمینان حاصل کردن از صحت این نوار ویدئویی در سریع‌ترین زمان ممکن اقداماتی اتخاذ می‌کند.

در این نوار ویدئویی که عنوان آن پیام دومی برای آمریکاست، ساتلوف روی دو زانو نشسته و در کنار وی فرد مسلحی قرار دارد که با چاقویی در حال تلاش برای سربریدن این خبرنگار است.

در این نوار ویدئویی فرد مسلح مذکور حملات جنگنده‌های آمریکایی به مواضع داعش را محکوم می‌کند. همچنین گروه داعش تهدید کرده که یک انگلیسی دیگری را که در بازداشت این گروه است به قتل می‌رساند.

ساتلوف 12 ماه پیش در چهارم اوت 2013 در حلب در شمال سوریه و در مرز با ترکیه ربوده شد.

وی در فلوریدا به دنیا آمده و برای مجله‌های تایم، فارن پالسی و چند مجله دیگر کار می‌کرد.

از سوی دیگر، نمایندگان آمریکایی از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا هر چه سریعتر اقداماتی را برای مقابله با گروه داعش در سوریه و عراق انجام دهد.

همچنین رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام کرد که به زودی جان کری، وزیر خارجه آمریکا را برای شنیدن اظهاراتش در این باره احضار خواهد کرد.

نمایندگان همچنین نسبت به اینکه اوباما دست به اقداماتی کافی برای مقابله با گروه داعش نزده است، هشدار دادند.

عکس ذیل تصویر استیون ساتلوف است که روزنامۀ لوموند آنرا منتشر کرده است. 

5252

کد N481963