براساس تازه‌ترین نظرسنجی؛

حماس در هر انتخاباتی در آینده بر فتح پیروز می‌شود

حماس

نظرسنجی‌ها در فلسطین نشان داد که در پی افزایش حمایت مردمی از حماس به علت نتایج جنگ با اسرائیل این جنبش در صورت برگزاری هر انتخاباتی در آینده به پیروزی قابل توجهی در برابر فتح دست خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه لبنانی السفیر، مرکز پژوهش‌های سیاسی و آماری فلسطین اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود که اسلام‌گراها در انتخابات آتی فلسطین شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشند و این نخستین بار است که اسلام‌گراها چنین شانسی برای پیروزی از زمان برگزاری آخرین انتخابات طی هشت سال گذشته و بعد از پیروزی حماس دارند.

اکثر فلسطینی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که روشی را که حماس در پیش گرفته بر گفت‌وگوهای مسالمت آمیزی که فتح می‌پسندد، ترجیح می‌دهند.

آرای اکثر فلسطینی‌ها در غزه و کرانه باختری نشان داد که تحول مردمی بی‌سابقه‌ای در حمایت از حماس ایجاد شده است.

براساس این نظرسنجی، در صورت برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اسماعیل هنیه، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس با کسب 61 درصد آرا به راحتی در انتخابات پیروز خواهد شد و در مقابل محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با 32 درصد آرا و مروان برغوثی عضو کمیته مرکزی فتح در این انتخابات شکست خواهند خورد.

53 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند به کارگیری شیوه مسلحانه احتمالا منجر به تشکیل کشور فلسطین می‌شود در حالی که تنها حدود 20 درصد راه‌های مسالمت آمیز را تایید کردند.

انتهای پیام

کد N481894