بیش از 400 داعشی از سلیمان بیک به سمت کرکوک گریختند

سلیمان بیک,حویجه

تهران - ایرنا - ˈعدی خدرانˈ قائم مقام بخش الخالص در استان دیاله فاش کرد که بیش از 400 نفر از عناصر گروهک تروریستی داعش از دو ناحیه سلیمان بیک و آمرلی به سمت بخش الحویجه واقع در استان کرکوک در شمال عراق گریختند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه العراقیه، این تعداد از تروریستها پس از شکست در برابر ارتش و نیروهای مردمی از جاده های سنگلاخ بسوی کرکوک گریختند.

خدران افزود: عناصر داعش از جاده های سنگلاخ روستاهای حلیاوه و الغیدا و الطابور و الدبس و السماکه به ناحیه الرشاد و از آنجا به بخش الحویجه فرار کردند. تمام مناطقی که عناصر داعش از آنها عبور کرده تحت سلطه این گروهک قرار داشت.

وی تاکید کرد: دهها تن از عناصر داعش از ناحیه آمرلی به سمت منطقه حوضچه حمرین و ناحیه السعدیه واقع در 60 کیلومتری شمال شرق بعقوبه گریختند.

خدران خاطرنشان کرد: در نتیجه تلاش های به عمل آمده از سوی نیروهای امنیتی و ارتش عراق، جاده های اصلی امدادرسانی تروریست های داعش میان استانهای دیاله و صلاح الدین تا کرکوک قطع شده است.

نیروهای عراقی دیروز (سه شنبه) آخرین پایگاههای گروهک داعش را در ناحیه العظیم به تصرف خود درآوردند و ناحیه سلیمان بیک و روستاهای پیرامون آن را به تصرف خود درآوردند.

خاورم ** 1487 **1275
کد N481738