مودم ها و پمپ هایی برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران

سازمان انرژی هسته ای ایران

معاون امنیت هسته ای سازمان انرژی اتمی گفت: اینها تنها یک نمونه از تلاش برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران است ، که موفق به کشف و خنثی کردن آن شده ایم.

خبرگزاری آسوشیتد پرس از بازدید خبرنگاران این خبرگزاری از سازمان انرژی هسته ای ایران در تهران و دیدار آنها با اصغر زارعان معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی هسته ای ایران خبر داد.

به گزارش عصر ایران بر اساس گزارش این خبرگزاری زارعان در این دیدار با نشان دادن پمپ ها و مودم هایی گفته است: اینها تنها یک نمونه از تلاش برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران است ، که موفق به کشف و خنثی کردن آن شده ایم.

اشاره زارعان به خبر اخیری است که مسئولان سازمان انرژی هسته ای از خرابکاری برخی کشورهای آسیایی و غربی در تاسیسات هسته ای ایران، داده بودند.

زارعان به جزییات بیشتر اشاره نکرده است اما گفته است علی رغم مذاکرات ایران و گروه 1+5 بر سر برنامه هسته ای در ماه های گذشته، برنامه هسته ای ایران همچنان به عنوان یکی از اهداف جاسوسی سازمان های اطلاعاتی غربی است. او می گوید، ماموران سازمان های اطلاعاتی غربی به هنگام سفر کارشناسان و کارکنان سازمان انرژی هسته ای به خارج سعی در تماس گرفتن یا تخلیه اطلاعاتی آنها می کنند و کارکنان سازمان به هنگام بازگشت به کشور مافوقان خود را در جریان این تلاش ها قرار می دهند.

زارعان به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است که علی رغم تلاش های آژانس های اطلاعاتی دشمن برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح ایران از این تاسیسات به خوبی مراقبت می کند.

او در این زمینه به هدف قرار دادن هواپیمای بدون سرنشین اسراییل در نزدیکی تاسیسات هسته ای نطنز اشاره می کند.

زارعان می گوید: با تسلط ، مقاومت و هوشیاری نیروهای مسلح ما هر چیزی که در نزدیکی تاسیسات هسته ای ما به پرواز در آید هدف قرار می گیرد. ما در این زمینه شوخی نمی کنیم و عملکرد ما نشان داده توان پاسخ دهی ما به تهدیدات بسیار جدی بوده است.
کد N481633