سجادی در گفت‌وگو با ایسنا:

مسلمانان باید نسبت به موضوع انتقال مضجع پیامبر(ص) احساس مسئولیت کنند

پيامبر اكرم ص

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان گفت: مردم، نخبگان و مقامات کشورهای مسلمان باید نسبت به طرح انتقال قبر پیامبر اکرم (ص) طوری واکنش نشان دهند که این طرح در نطفه خفه شود.

سیدکمال‌الدین سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی خود درباره ارائه طرحی از سوی یکی از مفتی‌های مشهور سعودی مبنی بر اینکه مزار و مقبره شریف پیامبر اکرم (ص) به قبرستان بقیع منتقل شود، اظهار کرد: اول از همه باید بررسی شود که آیا این خبر دقیق و منبع آن صحیح است یا خیر؟ در صورت صحیح بودن چنین موضوعی لازم است که از طریق سازمان کنفرانس اسلامی آگاهی‌های لازم در این باره ارائه شود.

وی افزود: مردم، نخبگان و مقامات کشورهای مسلمان باید نسبت به چنین موضوعی طوری واکنش نشان دهند که در مرحله طرح در نطفه خفه شود.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) فقط به مسلمانان تعلق ندارد، اظهار کرد: پیغمبر اسلام چهره‌ای جهانی دارد و می‌شود خیلی‌ها را وارد این قضیه کرد.

سجادی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید نسبت به چنین موضوعی احساس مسئولیت داشته باشند، گفت: به ویژه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند اقدامات مختلفی را در سطوح مختلف انجام دهد و سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان‌های دیگر، همچنین NGOهای مذهبی فعالیت‌های خود را انجام دهند تا دیگر جرأت طرح این مسائل وجود نداشته باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان گفت: خیلی از کشورهایی که عضو سازمان کنفرانس اسلامی هستند تحت تاثیر وهابی‌ها و سعودی‌ها قرار نگرفتند و اکثریت اهل تسنن جهان نیز شافعی‌ مذهب‌ها هستند که نسبت به چهره‌هایی چون پیامبر اکرم (ص) حساسیت دارند بنابراین می‌توان از همه این ظرفیت‌ها استفاده کرد و انزجار مسلمانان را نسبت به این موضوع مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام

کد N481584