| 201207

آمریکا ۳۵۰ نیروی نظامی دیگر به عراق می‌فرستد

سیاسی

در بیانیه‌ کاخ سفید آمده است که «رئیس‌جمهوری آمریکا دستور داده است، وزارت دفاع به درخواست وزارت خارجه، برای حمایت از تاسیسات دیپلماتیک و کارکنان آمریکایی ۳۵۰ پرسنل نظامی دیگر به بغداد، بفرستد».

ساعاتی پس از آن‌که گروه تروریستی داعش، ویدئویی تازه منتشر کرد که حاکی از بریدن سر دومین خبرنگار آمریکایی‌ است، کاخ سفید اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا دستور اعزام ۳۵۰ نیروی نظامی دیگر را برای حفاظت از منافع و کارکنان این کشور به بغداد، صادر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، در بیانیه‌ کاخ سفید آمده است که «رئیس‌جمهوری آمریکا دستور داده است، وزارت دفاع به درخواست وزارت خارجه، برای حمایت از تاسیسات دیپلماتیک و کارکنان آمریکایی ۳۵۰ پرسنل نظامی دیگر به بغداد، بفرستد».

در این بیانیه همچنین آمده است که باراک اوباما در سفر خود به استونی برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، «با هم‌پیمانان در ناتو برای انجام اقدام‌های بیشتر علیه داعش و برای گسترش ائتلافی جهانی که راهکاری جامع را برای حفاظت از مردم ما و حمایت از متحدانمان در مبارزه علیه داعش در بر گیرد، مشورت می‌کند».

نشست دو روزه ناتو در ولز از پنجشنبه آغاز می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که نیروهای جدید، به پرسنل نظامی که پیش از این در ۱۵ و ۳۰ ژوئن برای ایجاد امنیت دیپلماتیک به عراق اعزام شده بودند، اضافه شده و شمار آن‌ها را به حدود ۸۲۰ نفر می‌رساند.

کد N481539