خشم بان کی مون از قتل دومین خبرنگار آمریکایی توسط داعش/کری باید توضیح دهد

داعش

به دنبال اعدام دومین خبرنگار آمریکایی به دست گروه داعش دبیرکل سازمان ملل از این اقدام ابراز ناخرسندی کرده و خشم خود را ابراز داشت.

به دنبال اعدام دومین خبرنگار آمریکایی به دست گروه داعش دبیرکل سازمان ملل از این اقدام ابراز ناخرسندی کرده و خشم خود را ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل از اقدام گروه "دولت اسلامی" (داعش) در اعدام استیون ساتلوف، دومین خبرنگار آمریکایی ابراز ناخرسندی کرد و گفت: ما از جنایت‌های گروه داعش در عراق و به ویژه سربریدن یک خبرنگار دیگر آمریکایی بسیار خشمگین هستیم.

گروه داعش در نواری ویدئویی روز سه شنبه اعلام کرد که استیون ساتلوف، خبرنگار آمریکایی را سر بریده است.

در همین راستا واشنگتن اعلام کرد که سازمان اطلاعات آمریکا برای اطمینان حاصل کردن از صحت این نوار ویدئویی در سریع‌ترین زمان ممکن اقداماتی اتخاذ می‌کند.

در این نوار ویدئویی که عنوان آن پیام دومی برای آمریکاست، ساتلوف روی دو زانو نشسته و در کنار وی فرد مسلحی قرار دارد که با چاقویی در حال تلاش برای سربریدن این خبرنگار است.

در این نوار ویدئویی فرد مسلح مذکور حملات جنگنده‌های آمریکایی به مواضع داعش را محکوم می‌کند. همچنین گروه داعش تهدید کرده که یک انگلیسی دیگری را که در بازداشت این گروه است به قتل می‌رساند.

ساتلوف 12 ماه پیش در چهارم اوت 2013 در حلب در شمال سوریه و در مرز با ترکیه ربوده شد.

وی در فلوریدا به دنیا آمده و برای مجله‌های تایم، فارن پالسی و چند مجله دیگر کار می‌کرد.

از سوی دیگر، نمایندگان آمریکایی از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا هر چه سریعتر اقداماتی را برای مقابله با گروه داعش در سوریه و عراق انجام دهد.

همچنین رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام کرد که به زودی جان کری، وزیر خارجه آمریکا را برای شنیدن اظهاراتش در این باره احضار خواهد کرد.

نمایندگان همچنین نسبت به اینکه اوباما دست به اقداماتی کافی برای مقابله با گروه داعش نزده است، هشدار دادند.

انتهای پیام

کد N481521