| 201202

بان كی مون اعدام خبرنگار آمریكایی توسط داعش را محكوم كرد

سیاسی

همگی نسبت به گزارش‌ها درباره کشته شدن وحشیانه غیرنظامیان توسط داعش از جمله سربریدن وحشیانه یک خبرنگار دیگر خشمگین هستیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد امروز - چهارشنبه - با محکوم کردن ویدیوی منتشر شده که در آن سر بریدن دومین خبرنگار آمریکایی نشان داده شده است، گفت که از این اقدام بسیار خشمگین است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از انتشار ویدئویی که ظاهرا کشته شدن «استیون ساتلوف» دومین گروگان آمریکایی داعش را نشان می‌دهد،‌ بان کی مون دبیرکل سازمان ملل گفت: «همگی نسبت به گزارش‌ها درباره کشته شدن وحشیانه غیرنظامیان توسط داعش از جمله سربریدن وحشیانه یک خبرنگار دیگر خشمگین هستیم.»

بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان داعش با انتشار ویدئویی تازه‌ مدعی شده‌اند که استیون ساتلوف یک خبرنگار دیگر آمریکایی را سربریده‌اند.

اصالت این ویدئو هنوز تایید نشده، اما کاخ سفید اعلام کرده است که مقام‌های آمریکایی در حال بررسی تصاویر مننتشر شده هستند.

ساتلوف ۳۱ ساله تابستان گذشته در سوریه مفقود شد.

در ویدئویی که روز گذشته منتشر شد، فردی که به نظر می‌رسد دیوید ساتلوف باشد، با لباس نارنجی در مکانی نامعلوم روی زمین زانو زده و فردی سیاه‌پوش و نقاب‌دار که چاقو در دست دارد٬ در کنار وی دیده می‌شود.

هفته گذشته ویدئویی منتشر شد که در آن یک عضو داعش، «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی را «به تلافی حملات آمریکا» علیه این گروه در عراق سر برید.

در انتهای آن ویدئو دیوید ساتلوف نشان داده شد و تهدید شد که اگر آمریکا به حملات خود علیه داعش ادامه دهد، جان ساتلوف هم در خطر خواهد بود.

در انتهای ویدئویی که امروز منتشر شده باز هم فرد دومی در لباس نارنجی نشان داده می‌شود که روی زمین زانو زده است.

فرد سیاه‌پوش نقاب‌دار با اشاره به این فرد می‌گوید که «از این فرصت برای هشدار دادن به کشورهایی استفاده می‌کنیم که وارد ائتلاف شیطانی علیه داعش با همراهی آمریکا شده‌اند.»

کد N481502