آمریکا 350 سرباز دیگر به عراق می‌فرستد

آمریکا 350 سرباز دیگر برای حفاظت از سفارت آمریکا در بغداد و حمایت از تاسیساتش در پایتخت عراق به این کشور اعزام می‌کند و بدین ترتیب شمار سربازان آمریکایی در عراق به بیش از 1000 نیرو می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پس از درخواست وزارت امور خارجه و بازنگری پیشنهادات وزارت دفاع آمریکا تصمیم گرفت تا اعزام نیروهای مازاد برای حفاظت از پرسنل آمریکایی را تایید کند.

افزایش نیروهای آمریکایی در بغداد به دنبال پیشروی شبه نظامیان دولت اسلامی موسوم به داعش در شمال عراق است.

از اوایل ماه اوت آمریکا 124 حمله هوایی علیه این شبه نظامیان انجام داده است که جدیدترین آن‌ها روز دوشنبه در نزدیکی سد موصل انجام شد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای مازاد آمریکایی در عملیات‌های جنگی شرکت نخواهند کرد و بیشتر آن‌ها از نیروهای ارتش و برخی از آن‌ها از نیروهای دریایی هستند. حدود 820 نیرو هم اکنون برای حفاظت از تاسیسات دیپلماتیک در عراق مستقر شده‌اند.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: نیروهای مازاد تحت فرماندهی مرکزی حوزه عملیاتی قرار خواهند گرفت و شامل عوامل مقر پرسنل پزشکی هلی کوپترهای کمکی و تیم هوایی می‌شود. 55 تن از نیروهایی که از ماه ژوئن در بغداد مستقر بودند نیز بار دیگر در خارج از عراق مستقر می‌شوند و 405 نیروی جدید جای آن‌ها را می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N481452