دبیر شورای زکات کشور:

سال گذشته 100 میلیاردتومان زکات به فقرا داده شد

زكات

دبیر شورای زکات کشور از جمع‎آوری بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان زکات در کشور در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان، حسین نبی‌لو در همایش تجلیل از مؤدیان، مبلغین و عاملین زکات استان با بیان این‌که «سالانه ۲۳ هزار نفر روز روحانی و مبلغ در حوزه زکات به مناطق مختلف کشور اعزام می‌کنیم» اظهار کرد: ۴۰۰ روحانی موظف در حوزه زکات کشور مشغول فعالیت در این بخش هستند.

وی به وضعیت جمع‎آوری زکات در کشور اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته پیش‎بینی ما جمع‎آوری ۱۷۰ میلیارد تومان زکات در کل کشور بود که این میزان به بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان رسید. از این میزان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان صرف فقرا و مابقی نیز هزینه احداث پروژه‌های عمرانی شد.

نبی‌لو با بیان این‌که «برای فرهنگ‌سازی اعزام مبلغ و یاوران زکات را داریم که پس از تأیید نماینده ولی‌فقیه، کمیته امداد اعتبار آن را تأمین می‌کند» اضافه کرد: مقام معظم رهبری، اختیار خود را در رابطه با زکات به شورای مرکزی زکات داده و منویاتی که شورای مرکزی زکات دارد در قالب سیستم‌ها و فرآیندهای ابلاغی است.

این مقام مسئول یادآور شد: اذن و اجازه مکان و مورد مصرف زکات توسط مقام معظم رهبری باید تأیید شود، ولی‌فقیه برای سهولت این امر طبق نامه‌ای با امضای سه تن از نمایندگان خود این وظیفه را به نمایندگان ولی‌فقیه در هر استان واگذار کرده است.

وی تصریح کرد: طبق نظر مقام معظم رهبری ملاک شورای زکات رساله امام خمینی (ره) است.

انتهای پیام

کد N481373