لاوروف: حرکت اوکراین به سوی ناتو با هدف تضعیف صلح است

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: تلاش‌های اوکراین برای عضویت در ناتو، اقدامات برای پایان دادن به ناآرامی‌ها در شرق این کشور را تضعیف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: اقدامات اخیر دولت اوکراین کمی پس از نشست روسیه و رهبران اوکراین برای یافتن راهی جهت حل بحران در اوکراین صورت گرفته است.

وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانسی خبری ادامه داد: تلاش‌ها برای برقراری صلح در شرق اوکراین ادامه دارد و ما همچنان به دنبال سازش سیاسی قابل مذاکره برای تمامی سوال‌های بنیادی هستیم که دولت اوکراین با آن مواجه است. البته اقدامات اخیر دولت کی‌یف در چند روز گذشته این تلاش‌ها را تضعیف می‌کند.

لاوروف ادامه داد: واشنگتن باید از نفوذ خودش بر کی‌یف به منظور دستیابی به صلح در شرق اوکراین استفاده کند. این اهمیت دارد که مذاکرات میان طرفین درگیر در اوکراین برگزار شود و ایالت متحده می‌تواند تاثیر عمیقی بر روند درست این مذاکرات داشته باشد.

فدریکا موگرینی، رئیس جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز امروز در پارلمان اروپا گفت: کشورهای عضو در مورد بسته تحریم‌های جدید علیه روسیه روز جمعه تصمیم گیری خواهند کرد.

روز دوشنبه سفرای اتحادیه اروپا با یکدیگر دیدار کرده و این کمیسیون به دنبال ارائه یک بسته پیشنهادی نهایی است و تصمیم گیری در مورد این بسته جمعه اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد: کمیسیون به دنبال اعمال تحریم‌های جدیدی علیه روسیه به خاطر تهاجم این کشور در اوکراین است. این تحریم‌ها شامل بخش دفاعی کالاها و اقتصاد روسیه می‌شود.

رئیس جدید سیاست خارجه اتحادیه اروپا ادامه داد: یک همکاری استراتژیک میان این اتحادیه و روسیه تمام شده است و کاملا مشخص است که ما در این باره دچار مشکل شده‌ایم ما دچار یک درگیری هستیم.

انتهای پیام

کد N481323