مافیای سیسیل ایتالیا از برلوسکنی پول دریافت می‌کرد

رییس‌الرؤسای مافیای ایتالیا که از سال 1993 تاکنون در زندان است بر اساس اظهاراتی که در زندان مطرح کرده مدعی شده سیلویو برلوسکنی، برای یک دوره زمانی از دهه 1970 تا اوایل دهه 1990 به مافیای سیسیل به منظور حفظ جانش پول پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این ادعاهای توتو رینا، رییس‌الرؤسای مافیای ایتالیا در رسانه‌های این کشور به طور وسیع گزارش شده است.

این اظهارات هنگامی که مدرک استراق سمعی مربوط به یک محاکمه مهم سران مافیای سیسیل در ایتالیا در اختیار وکلا قرار گرفت، فاش شد.

بر اساس گزارش‌ها رینا این اظهارنظرها را در جریان گفت‌و‌گو با آلبرتو لوروسو، یکی دیگر از سران مافیا در زندان اوپرای شهر میلان مطرح کرده است.

مکالمات این دو در هنگام وقت هواخوری زندانیان و در حیاط زندان توسط بازرسان ایتالیایی در دوره زمانی اوت تا نوامبر سال گذشته میلادی مورد شنود قرار گرفت.

رینا در صحبت‌هایی درباره سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا عنوان کرده است: برلوسکنی در دهه 1970 به دلیل نگرانی از آدم‌ربایی‌های گسترده نگران جانش بود و از طرف دیگر نگران حمله به سوپرمارکت‌ها و ایستگاه‌های تلویزیونی متعلق به خود در سیسیل بود.

توتو رینا تاکید کرد: برلوسکنی به سراغ ما آمد و فردی را نزد ما فرستاد که با ما توافق کرده و به ما پول داد. او مبلغ 250 میلیون لیره در هر شش ماه پرداخت می‌کرد. در آن زمان برلوسکنی اینقدر مشهور نبود وگرنه من به دنبال او می‌گشتم.

انتهای پیام

کد N481322