روسیه نسبت به تعرض نظامی به کریمه هشدار داد

کریمه

مسکو-ایرنا- در شرایطی که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به عنوان بازوی نظامی غرب نیروهای نظامی و حضور خود را در مناطق مجاور روسیه به ویژه دریای سیاه تقویت می کند، معاون شورای امنیت روسیه نسبت به عواقب تعرض به شبه جزیره کریمه هشدار داد.

به گزارش ایرنا، ˈمیخاییل پوپوفˈ روز سه شنبه به ریانووستی گفت: تجاوز نظامی به کریمه به مثابه تعرض به قلمروی فدراسیون روسیه محسوب می شود و عواقبی مشابه حمله به روسیه خواهد داشت.

وی افزود: منطقه کریمه بخشی از روسیه است و حمله به این منطقه حمله به روسیه محسوب خواهد شد.

معاون شورای امنیت روسیه یادآورشد: وظیفه ناوگان دریای سیاه روسیه و نیروهای روسی مستقر در منطقه کریمه، تامین امنیت این منطقه و مرزهای روسیه از جمله دریای محدوده آبی در دریای سیاه است.

پوپوف گفت: نیروهای نظامی روسیه در کریمه به دستور رییس جمهوری روسیه در این منطقه مستقر شده و برای دفع تجاوز نظامی احتمالی کافی است.

شبه جزیره کریمه در شمال دریای سیاه و در جنوب اوکراین قراردارد و تقریبا کل این ناحیه به وسیله دریای آزوف و دریای سیاه احاطه شده است.

بعد از انحلال اتحاد جماهیر شوروی شبه جزیره کریمه ضمیمه خاک اوکراین بود تا اینکه در تاریخ 17 ماه مارس گذشته بیش از 96 درصد مردم این شبه جزیره در رفراندومی رای به الحاق به روسیه دادند.

منطقه کریمه در حال حاضر یکی از 8 حوزه قدرال روسیه است و رییس جمهوری روسیه نماینده تام الاختیار خود را در این منطقه منصوب کرده است.

اروپام*5*391*518 **1010
کد N481105