نماینده بان کی مون:جهان به خطرات ناشی از تغییرات جوی بی توجه بوده است

کنفرانس,محیط زیست

نیویورک –ایرنا-نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور مربوط به تغییرات جوی با یادآوری اینکه رهبران جهان تاکنون به مساله آلودگی های جوی و خطراتی که این آلودگی ها برای حیات بر روی زمین دارد بی توجهی کرده اند بر ضروت تلاش های گسترده بین المللی برای مقابله با خطرات ناشی از این مشکل جهانی تاکید کرد.

ˈمری رابینسونˈ نماینده ویژه بان کی مون در سومین ˈکنفرانس جزایر کوچک رو به رشدˈ که در جزیره ساموا برپاست، افزود: مساله آلودگی های جوی موضوعی است که به ادامه حیات روی کره زمین ارتباط پیدا می کند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر رهبران جهان به مساله یادشده ادامه داد: رهبران جهان تا کنون به قدر لازم به این مساله توجهی نشان نداده اند.

نماینده بان کی مون افزود:آلودگی های روز افزون جوی نه تنها سبب آوارگی مردم و نابودی منابع حیاتی کره زمین، بلکه سبب از میان رفتن جان انسان ها می شود و به همین دلیل باید از سوی رهبران جهان مورد توجه و تعمق بیشتری قرار گیرد.

رابینسون همچنین به اهمیت برگزاری این گونه نشست ها برای افزایش آگاهی های بین المللی در مورد خطرات جدی این آلودگی ها اشاره کرد و از رهبران شرکت کننده در این کنفرانس خواست تا با کنار گذاشتن کلی گویی های متداول به صراحت و به طور مشخص بگویند که کشورشان در آینده چه کمکی می تواند به حل این مشکل جهانی کند.

اروپام-4-541**1010
کد N481081