رییس کمیسیون برنامه و بودجه: مجلس از رویکرد اقتصادی دولت حمایت می کند

برنامه ریزی

تبریز - ایرنا - رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت یازدهم توانسته است فضای اقتصادی کشور را بهبود ببخشد، گفت: مجلس از رویکرد اقتصادی دولت حمایت می کند.

غلامرضا تاجگردون روز سه شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی اظهار کرد: در این عرصه دید نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به عملکرد اقتصادی دولت روحانی مثبت است.

وی، ارزیابی خود از عملکرد یک ساله دولت یازدهم را مثبت اعلام کرد و گفت: دولت تدبیر و امید توانسته بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در بخش تورم را حل کند.

تاجگردون با تاکید بر مشارکت جدی در تدوین قانون حمایت از تولید و خروج از رکود گفت: در تعطیلات مجلس به بررسی دو لایحه ارایه شده دولت در این خصوص اقدام می کنیم.

وی با بیان این که عبور از برخی تنگناهای اقتصادی درکوتاه مدت امکان پذیر نیست، اضافه کرد: در این عرصه برخی عوامل در دست دولت نیست و باید دیگر مولفه ها نیز برای برون رفت از این شرایط کمک کنند.

تاجگردون گفت: آنچه مهم است در یک سال اخیر فضا و ریل اقتصادی کشور تغییرکرده و در مسیر درستی قرار گرفته است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازدید از ظرفیت های مناطق مختلف کشور بخشی از برنامه های این کمیسیون در تعطیلات مجلس است، افزود: این رویکرد عاملی مهم برای شناسایی ظرفیت ها و نقاط ضعف مناطق مختلف کشور و راهکاری برای تدوین قوانین جامع، کارشناسی و تاثیرگذار در توسعه منطقه ای و کشوری به شمار می رود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز دراین جلسه تشکیل شورای گفت و گو را یکی از اقدامات ارزشمند مجلس برشمرد و گفت: از زمان تشکیل این شورا در استان، مباحث مهمی در آن مطرح شده و ارتباط دستگاه های دولتی و قضایی با بخش خصوصی نزدیک تر شده است.

اسماعیل جبارزاده با بیان این که دانشگاه و بخش خصوصی دو بال توسعه استان هستند، افزود: همواره به مدیران استان تاکید کرده ایم که باید اساتید دانشگاهی و فعالان بخش خصوصی در تمام تصمیم گیری ها حضور داشته باشند.

وی رمز عبور از شرایط بحرانی را وحدت و همدلی دانست و گفت: خوشبختانه فضای همدلی و صمیمیت در آذربایجان شرقی حاکم است و امیدواریم با تقویت این همدلی روند پیشرفت استان شتاب بیشتری بگیرد.

استاندارآذربایجان شرقی همچنین با اشاره به لایحه دولت در خصوص خروج از رکود، خاطرنشان کرد: توجه به نقش شهرداری های بزرگ می تواند دراین زمینه موثر باشد.

دراین نشست موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرارگرفت که از جمله می توان به مشکلات مسکن و راهکارهای برون رفت از آن، تعیین عوارض های جدید بخش تولید، تشکیل ستاد حمایت از هنر و صنعت فرش استان، مشکلات شرکت های توزیع کننده مواد غذایی، دارویی و بهداشتی، مسایل بانکی و مالیاتی بخش تولید و اصلاح برخی از قوانین در راستای حمایت از تولید ملی اشاره کرد.

7233/ 1495
کد N480989