عشایر الانبار عراق برای بیرون راندن تروریست ها نیروی ویژه تشکیل می دهند

الانبار,داعش

تهران - ایرنا - فرمانده پلیس استان ˈالانبارˈ عراق گفت: عشایر این استان برای بیرون راندن تروریست های داعش از مناطق خود نیروی ویژه تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه خبری ˈالمدی پرسˈ، سرلشکرستاد ˈاحمد صداک الدلیمیˈ روز سه شنبه افزود: نیروهای ویژه عشایری استان الانبار با دقت کامل انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: اکنون یک همایش بزرگ عشایری با حضور احمد الدلیمی استاندارالانبار، فرماندهان امنیتی و شیوخ و ریش سفیدان عشایر در شهر رمادی درحال برگزاری است.

صداک الدلیمی گفت: نخستین مصوبه این اجتماع، تشکیل نیروهای ویژه از میان همه عشایر استان الانبار برای پاکسازی استان از وجود تروریست های داعش است.

الدلیمی افزود: این نیروها با دقت انتخاب و آموزش داده می شوند و به اسلحه، تجهیزات و خودروهای مورد نیاز مجهزمی شوند تا بتوانند نیروهای امنیتی را در پاکسازی کشور از لوث عوامل داعش پشتیبانی کنند.

روز یکشنبه نیز تشکیل ˈگردان های حمزهˈ در استان الانباراعلام شد و سخنگوی این گردان ها متعهد شد که این گردان ها همه مناطق غربی که داعش برآن ها مسلط است را پاکسازی کنند.

برخی شهرهای استان الانبار مانند فلوجه و رمادی پس از درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و برخی عشایر در 8 ماه گذشته شاهد هرج و مرج های امنیتی شدیدی بود.

این درگیری ها و مشغول شدن ارتش و نیروهای امنیتی عراق، یکی از عواملی بود که پای تروریست های داعش را از سوریه به عراق بازکرد.

خاورم**632**1144**1010
کد N480913