یمن برای جلب نظر معترضین دولت جدید تشکیل می دهد

یمن,تشکیل دولت

تهران - ایرنا - نشست ملی یمن به ریاست رییس جمهوری این کشور، استعفای دولت کنونی، تشکیل حکومت جدید با مشارکت همه گروه ها و کاهش بهای سوخت را تصویب کرد.

به گزارش اسکای نیوز عربی، این دومین جلسه نشست ملی یمن در درهفته جاری بود که با مشارکت گروه های مختلف سیاسی و برای پایان دادن به تظاهرات حوثی ها در صنعا برگزار شد.

عضو شورای سیاسی گروه الحوثی در گفت و گو با اسکای نیوز عربی گفت: تصمیم های گرفته شده در این نشست پاسخگوی خواسته های معترضان نیست زیرا آن ها خواستار کاهش بهای سوخت و رسیدن آن به قیمت جهانی هستند.

علی البخیتی با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی برای قبول یا رد این پیشنهاد گرفته نشده است، افزود: به احتمال زیاد این پیشنهادها پذیرفته نشود زیرا خواسته معترضان را تامین نمی کند.

براساس مصوبات این نشست ، بهای مشتقات نفتی فورا کاهش یافته ، دولت جدید نیز تشکیل شده و تحصن حوثی ها در داخل و خارج از پایتخت به تدریج پایان می یابد.

این اقدام یک روز پس از اعلام عبدالملک الحوثی به تشدید اعتراض ها و کشیده شدن آن به نافرمانی مدنی به خاطر عدم اجابت درخواست هایشان برای کاهش قیمت سوخت و تغییر دولت صورت می گیرد.

یمن از سال 2011 میلادی و به دنبال اعتراض های مردمی گسترده که به سرنگونی حکومت 33 ساله ˈعبدالله صالحˈ منتهی شد، در دوره گذار سیاسی به سر می برد.

خاورم**632**1586
کد N480911