تاکید اسماعیلی بر امور فرهنگی برای حفظ شأن قاضی

دادگستري

رییس دادگستری استان تهران گفت: برای حفظ شأن و منزلت قاضی و منصب قضاوت، باید امور فرهنگی در دادگستری مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین نشست اتاق فکر فرهنگی دادگستری کل استان تهران با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه رئیس کل دادگستری استان با گرامیداشت دهه کرامت و تبریک میلاد ثامن‌الائمه (ع) تقارن این جلسه را با این ایام به فال نیک گرفت و انجام فعالیت‌های فرهنگی در تمامی حوزه‌ها را در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ نامیده شده یک ضرورت اجتماعی و یک تکلیف سازمانی دانست.

وی با اشاره به جایگاه نهاد دادرسی در حکومت اسلامی و شأن و منزلت دستگاه قضایی، افزود: از آنجا که قاضی مرجع و ملجاء افراد مظلوم و ستمدیده و مسئول احقاق حق و اجرای عدالت در جامعه است و در این مسیر ماموریت برخورد با مفاسد اخلاقی و اجتماعی جامعه را بر عهده دارد باید در عمل و رفتار نیز الگوی مناسبی در جهت رعایت مسائل اخلاقی و فرهنگی جامعه باشد. لذا برای حفظ شان و منزلت قاضی و منصب قضاوت باید امور فرهنگی در دادگستری مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

رییس کل دادگستری استان تهران افزود: برای نیل به این مهم اعضاء محترم اتاق فکر فرهنگی باید نیازهای فرهنگی متناسب با دادگستری را شناسایی و برای ارتقاء وضعیت فرهنگی فعلی، محتوا و روش‌های مناسب را ارائه نمایند. در این برنامه‌ها هم باید وضعیت داخلی دادگستری و نیازهای همکاران محترم قضایی و اداری و نیز خانواده‌های آنان و مدیریت افکار عمومی مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین فوادیان معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به لزوم کرامت انسان و جهات کرامت وی در خصوص اهمیت موضوع اتاق فکر فرهنگی با هدف حفظ کرامت عموم شهروندان به ویژه همکاران محترم و شیوه نامه‌های تهیه شده از سوی معاونت فرهنگی قوه قضائیه در این زمینه توضیحاتی مطرح و اعضاء جلسه نیز نظرات خود را در موضوع مرتبط ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N480905