ابطحی: اگر وهابیت از افکار عمومی واهمه نداشته باشد، دست به اقدامات سخیف می‌زند

سیاسی

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه سردمداران کشورهای اسلامی در خواب غفلت هستند، گفت: وهابیت با استدلال‌های سخیف و سست به مقدسات توهین می‌کند.

محمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با انتشار خبری مبنی بر طرح نبش مضجع شریف پیامبر اکرم (ص) توسط وهابیون عربستان اظهار کرد: از زمانی که طفل نامشروع وهابیت توسط سرویس جاسوسی انگلیس تشکیل شد هدف اصلی شان نابودی اسلام بود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به صحبت های یکی از مسئولان انگلیس اشاره کرد مبنی بر اینکه تا وقتی قرآن و کعبه در بین مسلمانان است ما نمی توانیم بر آنها مسلط شویم پس باید این دو را از بین ببریم افزود: انگلیس ها وهابیت را کمک و یاری کرده و با دلارهای نفتی به کمک آنها آمدند تا وهابیت خود را به عنوان قطب عالم اسلام جا بزند.

وی افزود: شاهد بودیم که وهابیت هر زمان با استدلال های سخیف و سست به مقدسات توهین کرده است از جمله اینکه زیارت اهل قبور، تجلیل و عزاداری برای پیامبر اکرم(ص)، گریه و تشییع جنازه مردگان شرک است و در همین راستا قبور ائمه را تخریب کرده ،‌به کربلا حمله کردند و پنج هزار شیعه را شهید کرده و جسارت‌هایشان همچنان ادامه دارد.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه متاسفانه سردمداران کشورهای اسلامی یا در خواب غفلت هستند و یا خودشان مهره آمریکا و انگلیس و اسرائیل هستند، گفت: این حرفها تازه نیست و در گذشته نیز ملک فهد می خواست تونلی زیر قبر چهار امام بقیع بزند که در آن زمان امام (ره) به او پیغام داد که کاری به نظام و سیاست ندارم و اگر تعرضی به بقیع شود باید از جنازه خمینی رد شوید. که این حرف امام باعث شد که فهد از این کار منصرف شود.

ابطحی اضافه کرد: گویی هر چه زمان می گذرد مردانگی و همیت عرب ها از بین می‌رود.

وی تصریح کرد: طرح چنین موضوعاتی باید با واکنش‌های علمای کشورهای اسلامی روبرو شود یعنی علمای الازهر، پاکستان،‌ تونس، الجزایر و سایر کشورهای اسلامی و علما و مراجع تقلید خودمان که همیشه در صحنه بوده و هستند روبرو شود و نگویند که این موضوع صرفا یک خبر است چرا که اگر وهابیت از افکار عمومی واهمه نداشته باشند به این اقدامات سخیف دست می زنند که البته به نظر من تمام تلاشهای‌شان آب در هاون کوبیدن است چون خداوند وعده داده است و وعده خدا حتمی است و این نور همچنان مشعشع خواهد بود تا سراسر عالم را فرا بگیرد پس این گونه تلاش ها مذبوحانه است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حکومت آل سعود تحت تأثیر علمای وهابی کارهای ناشایسته ای کرده است از جمله اینکه داعش و القاعده و طالبان را هدایت کرده پس هر کاری که از دستش بر آمده انجام داده پس اینجا مسلمانان دنیا باید از طریق راهپیمایی، همایش و سمینار و ... به صحنه بیایند و به طور جدی جلوی این حرکت علمای وهابی را بگیرند.

ابطحی اظهار کرد: امیدواریم خداوند شر فتنه‌گران را به خودشان برگرداند و هر چه زودتر فرج مولایمان امام زمان(عج) را برساند که تمام غائله ها به دست ایشان ختم می‌شود .

انتهای پیام

کد N480774