شبه نظامیان 10 نظامی مصر را در سینا کشتند

سینا,شبه نظامیان مسلح

تهران – ایرنا – منابع امنیتی و پزشکی مصر گفتند که در حمله افراد مسلح به یک کاروان ارتش این کشور در شبه جزیره سینا 10 نظامی کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، این منابع امنیتی افزودند: 2 نظامی بر اثر انفجار بمب کنار جاده ای کشته شدند و بقیه هنگام تلاش برای فرار از صحنه حادثه هدف گلوله شبه نظامیان قرار گرفته و جان سپردند.

حملات شبه نظامیان از هنگام سرنگونی ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری وقت مصر به دست ˈعبدالفتاح السیسیˈ فرمانده کل ارتش در ژوییه 2013، به ماموران پلیس و نیروهای ارتش در سینا، تشدید شده است.

دولت مصر، تفاوتی میان جنبش غیرقانونی اعلام شده اخوان المسلمین که مرسی نیز در آن عضویت دارد و شبه نظامیان فعال در سینا، قایل نیست.

این حملات شبه نظامیان که ابتدا با هدف قرار قرار دادن نیروهای امنیتی در سینا آغاز شد که یک بخش دورافتاده و در عین حال منطقه راهبردی مصر است که میان خاک فلسطین اشغالی، نوار غزه و آبراه سوئز قرار دارد، اکنون به صورت بمب گذاری به خاک اصلی مصر نیز گسترش یافته است.

این خشونت ها به صنعت گردشگری که از دیرباز ستون اقتصاد مصر به شمار می رفته، لطمه زیادی زده است.

یک گروه شبه نظامی مصر فعال در سینا در ماه ژوییه اعلام کردکه 4 مصری را به اتهام ارایه اطلاعات به رژیم صهیونیستی که منجر به حمله هوایی این رژیم و کشته شدن 3 جنگجوی این گروه شد، اعدام کرده است.

خاورم**1486**1566
کد N480635