کم‌آبی «سونامی خاموش» خراسان رضوی

سیاسی

نماینده مردم گناباد در مجلس، معضل کم‌آبی خراسان رضوی را «سونامی خاموش» این استان توصیف کرد.

محمد رجایی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه به خاطر تحریم‌ها و مشکلاتی که دولت با آن مواجه است به طور کلی طرح‌های عمرانی یا تعطیل است و یا به کندی پیش می‌رود، اظهار کرد: در این یک سالی که دولت یازدهم بر سر کار آمده وضعیت پروژه‌ها و طرح‌های استان تقریبا مانند قبل است، اما تفاوتی که به وجود آمده ثبات نسبی در اقتصاد قیمت ارز و کاهش نرخ تورم بوده است.

وی معضل کم‌آبی خرسان رضوی را از مشکلاتی دانست که همچنان پابرجاست و ادامه داد: در شهرستان گناباد هم کمبود آب تا حدی است که گاهی کشاورزان مجبورند زمین‌های زعفران خود را با تانکر آب بدهند که در این صورت هزینه تولید آنها بسیار بیشتر از برداشت کلی محصولاتشان می‌شود.

این عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی کمبود آب استان را سونامی خاموشی دانست که دیده نمی‌شود و افزود: خشکسالی آثار مخربی دارد که به آن توجه لازم صورت نمی‌گیرد، به نظر می‌رسد در این زمینه حرکت چشم‌گیری انجام نشده است.

رجایی ادامه داد: آب استان مسئله‌ای است که گریبان‌گیر بسیاری از شهرستان‌ها نیز شده است، مساله راه و جاده‌ها نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که تلفات بسیاری نیز داشته است.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جلسه مقدماتی مجمع نمایندگان در رابطه با سفر هیات دولت به استان برگزار شده و جلسه نهایی نیز قرار است پنج‌شنبه برگزار شود.

وی با اشاره به نقش نمایندگان مجلس در سیر کند انتصابات مدیران و فرمانداران استان اظهار کرد: در این زمینه از ناحیه بنده هیچ فشاری وارد نشده، پیشنهادهایی داشتیم اما این گونه نبوده که بر آنها پافشاری کنیم.

انتهای پیام

کد N480504