تیم عبدالله تهدید خود را برای توقف گفتگوهای سیاسی عملی کرد

آسیا اقیانوسیه

تیم اصلاحات و همگرایی تهدید خود را برای توقف گفتگوهای سیاسی به منظور ایجاد حکومت وحدت ملی عملی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های افغان گزارش دادند که همزمان با اعلام ضرب الاجل از سوی تیم اصلاحات و همگرایی گفتگوهای سیاسی برای ایجاد حکومت وحدت ملی متوقف شد.

اعضای تیم اصلاحات و همگرایی اعلام کردند که هنوز پس از تعیین ضرب الاجل از سوی این تیم کمیسیون مستقل انتخابات، دولت افغانستان و سازمان ملل تاکنون به خواسته های آنها هیچ گونه پاسخ مثبتی نداده است.

حیلی فرملی عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله به خبرگزاری آوا گفت: امیدوارم که کمیسیون مستقل انتخابات، حکومت افغانستان و دفتر سازمان ملل تا بعد از ظهر سه شنبه به خواسته های این تیم پاسخ مثبت دهد و این روند هر چه زوتر به نفع مردم افغانستان پایان یابد.

رحیل فرملی مسئولین تیم اصلاحات و همگرایی روز گذشته هشدار داده بودند که چنانچه طی ۲۴ ساعت آینده به خواست های آنها رسیدگی نشود، روند انتخابات را برای همیشه ترک می کنند.

طاهر زهیر سخنگوی ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمد زی ضمن ابراز خوشبینی درباره ادامه گفتگوهای سیاسی میان نامزدهای انتخاباتی اعلام کرده است که انتظار می رود این گفتگوها در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب برسد.

به گفته سخنگوی تیم تحول و تداوم نتیجه انتخابات در روز 19 شهریور  اعلام می شود و بعد از آن مراسم تحلیف رئیس جمهوری آینده برگزار می شود.

گفتنی است که در یک هفته گذشته دیدارها و گفتگوها میان هر دو نامزد ریاست جمهوری بیشتر شده اما به نظر می رسد این گفتگوها تاکنون نتایج مطلوبی را به دنبال نداشته است. هر دو طرف درباره صلاحیت های معاونان رئیس اجرایی و رئیس اجرایی به ویژه اینکه رئیس اجرایی باید رئیس شورای وزیران نیز باشد، به توافق نرسیده اند.