انتقاد بین‌المللی از تصمیم تل‌آویو برای مصادره اراضی فلسطینی

فلسطين

دبیرکل سازمان ملل و سخنگوی وزارت خارجه فرانسه و وزیر خارجه انگلیس مصادره اراضی فلسطینی در کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای مصادره 400 هکتار برابر با 4000 دونم از اراضی فلسطین در کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: مصادره این مساحت از اراضی راه را برای شهرک‌سازی‌های اسرائیل باز می‌کند؛ اقدامی که مخالف قانون بین‌الملل است و هیچ کمکی به تحقق راه حل دو کشوری نمی‌کند.

وی گفت: مصادره اراضی فلسطینی زنگ خطر را به صدا درآورد.

از سوی دیگر، رومان نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز ضمن محکوم کردن این اقدام رژیم صهیونیستی از مسئولان این رژیم خواست تا از تصمیم خود عقب نشینی کنند.

رژیم صهیونیستی روز یکشنبه و چند روز پس از آتش بس میان فلسطین و این رژیم اعلام کرد که 400 هکتار برابر با 4000 دونم از اراضی فلسطین در منطقه بیت لحم در جنوب کرانه باختری را مصادره کرده است.

همچنین فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی مشابه از اقدام تل آویو به شدت انتقاد کرد و گفت: این تصمیمی بسیار نادرست آنهم در زمانی است که اولویت باید بر برقراری آتش بس در غزه باشد این اقدام می‌تواند آسیبی جدی به موقعیت اسرائیل در جامعه بین‌المللی وارد کند. موضع گیری ما در خصوص شهرک سازی‌ها کاملا آشکار است. این اقدام بر اساس قوانینی بین‌المللی غیرقانونی است و می‌تواند مانعی جدی در راه صلح و در نهایت راه حل دو کشوری باشد.

هاموند تاکید کرد که تلاش‌ها در حال حاضر باید بر حفظ آتش بس در غزه و صلح پایدار متمرکز باشد.

وی گفت: ما از اسرائیل می‌خواهیم که در این تصمیم خود بازنگری کند.

انتهای پیام

کد N480446