با اشاره به طرح وهابیون برای نبش قبر پیامبر (ص)

منصوری آرانی: هدف وهابیون، بررسی حساسیت جهان اسلام است

پيامبر اكرم ص

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اخبار منتشره در مورد طرح وهابیون عربستان برای نبش قبر پیامبر (ص) و انتقال پیکر ایشان به بقیع، گفت که بعید است سیستم حکومتی عربستان با وجود داشتن اعتقادات وهابیت اجازه طرح این موضوع را به وهابیون افراطی بدهد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: وهابیون معتقدند تفاوتی بین پیکر رسول خدا (ص) و ائمه با دیگران وجود ندارد اما به هر حال آنها می‌دانند که جهان اسلام نسبت به مسجدالنبی، بارگاه حضرت رسول و ائمه اطهار حساسیت ویژه دارند لذا تاکنون جسارت بیان این اعتقادشان را به این شکل نداشته‌اند.

وی افزود: ما اگرچه بعضا تخریب بارگاه‌های ائمه چه در کربلا و چه در بقیع را شاهد بودیم اما در همین موارد هم نتوانسته‌اند جای قبر و یا نشانه‌های روی آن را بردارند زیرا آنها حساسیت جهان تشیع و اسلام را می‌دانند حتما جهان اسلام در چنین مواردی موضع‌گیری شدیدی خواهد داشت.

نماینده مردم کاشان در مجلس یادآور شد: ممکن است وهابیون بخواهند با طرح موضوعات این‌چنینی حساسیت جهان اسلام را بررسی کنند البته آنها حداقل در مسجدالنبی ارادت مسلمین نسبت به رسول خدا را می‌بینند.

منصوری آرانی ادامه داد: من به نظرم بعید می‌رسد که وهابیون به این جسارت رسیده باشند که بخواهند اعتقادات نهفته خود را علنی کنند، ممکن است شاخه‌هایی از داعش و تکفیری‌ها این موضوع را بیان کنند اما وهابیون داخل عربستان خودشان تاکنون جرات بیان این مسائل را نداشتند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک سیستم حکومتی عربستان اگرچه خودش دارای اعتقادات وهابیت است اما به خاطر حساسیت جهان اسلام اجازه طرح این مسائل را به وهابیون افراطی نمی‌دهد.

انتهای پیام

کد N480286