وزیر خارجه فلسطین: اروپا برای نجات روند صلح با اسرائیل دست به کار شود

فلسطين,اروپا

وزیر خارجه فلسطین در سخنانی اعلام کرد که طرف فلسطینی تمایل دارد اتحادیه اروپا نقش اساسی را در روند صلح و مذاکرات نهایی میان تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه کویتی الانباء، ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین در دیدار با رئیس گروه سوسیال دموکرات در پارلمان اروپا و هیات همراه وی در مقر وزارت خارجه فلسطین در رام الله، درخصوص آخرین تحولات در اراضی اشغالی فلسطین و همچنین اقدامات رژیم صهیونیستی که مانعی بر سر راه تلاش‌های بین‌المللی جهت از سرگیری مذاکرات صلح است، بحث و مذاکره کردند.

المالکی با این مقام اروپایی درخصوص تصمیم دولت رژیم صهیونیستی جهت مصادره 4000 دونم (400 هکتار) از اراضی دو استان بیت لحم و الخلیل در کرانه باختری گفت‌وگو و تاکید کرد که تجاوزهای رژیم صهیونیستی تنها در تخریب‌ها، کشتارها و جنایت‌ها در نوار غزه نمود پیدا نمی‌کند، بلکه این رژیم اراضی را برای ساخت شهرک‌های یهودی نشین و یهودی سازی آن‌ مصادره می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که طرف‌های بین‌المللی با اعمال فشار بر دولت رژیم صهیونیستی جهت توقف تمام شهرک‌سازی‌های خود و خشونت‌های پی در پی در حق آحاد مردم و همچنین با اتخاذ تدابیری در حق مقدسات در اراضی اشغالی فلسطین، دست به تحرکات کارآمدی برای نجات روند صلح و مذاکرات بزنند.

دو طرف در این دیدار دیدگاه‌های خود را درخصوص تلاش‌ها جهت به جریان انداختن روند صلح میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی مطرح کردند. المالکی نیز عنوان داشت که طرف فلسطینی تمایل دارد اتحادیه اروپا در کنار تلاش‌های واشنگتن، نقش اساسی را در روند صلح و مذاکرات نهایی میان طرف‌های فلسطین و اسرائیلی ایفا کند.

انتهای پیام

کد N480267