در دیدار سفیر جدید ویتنام؛

رییس جمهوری: مانعی برای توسعه روابط ایران و ویتنام وجود ندارد

حسن روحانی,سفیر ویتنام

تهران - ایرنا- رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید ویتنام گفت که هیچ مانعی برای توسعه روابط با ایران و ویتنام وجود ندارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» روز سه شنبه در دیدار «نگوین هونگ تاچ» سفیر جدید ویتنام در ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران و ویتنام در مسایل بین المللی به ویژه در سازمان ملل متحد همواره اتفاق آرا داشتند و باید همکاری و همفکری آنها در آینده نیز ادامه پیدا کند.

وی با تجلیل از مبارزه تاریخی مردم این کشور با متجاوزان اظهار داشت: ملت ایران هیچ گاه مقاومت و ایستادگی مردم ویتنام در مقابل دشمن را فراموش نمی کنند، چرا که ایرانیان نیز در همان زمان برای دستیابی به استقلال و آزادی و استقرار نظام جمهوری اسلامی با استبداد مبارزه می کردند.

روحانی همچنین با دعوت از رییس جمهوری ویتنام برای سفر به تهران به منظور گسترش همکاری ها اظهار امیدواری کرد که روابط تهران – هانوی در زمان ماموریت سفیر جدید ویتنام با معرفی امکانات بخش خصوصی دو کشور به یکدیگر بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

«نگوین هونگ تاچ» سفیر جدید ویتنام نیز با تقدیم استوارنامه خود گفت: دولت ویتنام اهمیت ویژه ای برای روابط با جمهوری اسلامی ایران قائل است و توسعه هر چه بیشتر روابط اقتصادی میان دو کشور را خواستار است.

سفیر جدید ویتنام ضمن امیدواری نسبت به موفقیت مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 گفت: در سفر به ایران شاهد پیشرفت و توسعه کشور شما بودم و به سختی می توان تبعات منفی تحریم ها را در اقتصاد شما مشاهده کرد که این امر نشان می دهد اقتصاد ایران بسیار قدرتمند و منعطف است.

وی گفت: در مدت زمان ماموریت در ایران با کمک همکاران ایرانی ام، تلاش خواهم کرد تا راهکارهای توسعه مناسبات در عرصه های مختلف را پیدا و زمینه اجرایی شدن توافقات دو جانبه را فراهم کنم.

سیام**9012**1572
کد N480206