پدافند گسترده عراق علیه داعش

گزارشها از عراق حاکی است که نیروهای ارتش و شبه نظامیان شیعه و پیشمرگ های کرد با حمایت جنگنده های آمریکایی پدافند گسترده ای را علیه نیروهای «دولت اسلامی» صورت داده اند و موفق شدند کنترل بخشی از مناطق تحت تصرف «دولت اسلامی» در استان صلاح الدین عراق را بدست بگیرند.

پدافند گسترده عراق علیه داعشگزارشها از عراق حاکی است که نیروهای ارتش و شبه نظامیان شیعه و پیشمرگ های کرد با حمایت جنگنده های آمریکایی پدافند گسترده ای را علیه نیروهای «دولت اسلامی» صورت داده اند و موفق شدند کنترل بخشی از مناطق تحت تصرف «دولت اسلامی» در استان صلاح الدین عراق را بدست بگیرند.

 

 

 

نیروهای عراقی گفته اند شهر سلیمان بگ در ۱۷۵ کیلومتری شمال بغداد را از آنها بازپس گرفته اند.  بافل طالبانی، پسر رئیس جمهوری پیشین عراق و بنیانگذار یگان ویژه ضدتروریسم اقلیم کردستان، در واکنش به تحولات اخیر گفت: «این خط مقدم جنگ با تروریسم است. اگر در اینجا متوقف شان نکنیم به غرب خواهند آمد. آنها به انگلستان و اروپا خواهند آمد، به ایالات متحده آمریکا هم خواهند رفت. باید با قاطعیت جلوی آنها را گرفت.»

روز یکشنبه خبر رسید که نیروهای عراقی موفق شدند کنترل شهر آمرلی را که از حدود دو ماه پیش در محاصره نیروهای «دولت اسلامی» بود، بدست گیرند. نوری مالکی، روز دوشنبه، در سفری به این شهر با اهالی و سربازان حاضر در محل دیدار کرد. حدود ۱۵ هزار تن از اقلیت ترکمان که شیعه هستند در شهر آمرلی زندگی می کنند.

به گفته سازمان ملل متحد در درگیریهای ماه اوت عراق دست کم ۱۴۲۰ تن جان باخته اند.

منبع: یورونیوز

52261

کد N480193