سرلشکر صفوی:

کمک به نهضت‌های آزادی بخش اسلامی ادامه یابد

سیاست داخلی

در عرصه سازندگی کشور و در پروژه های کلان که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرا می‌شود و همچنین در کارهای مرتبط با بسیج سازندگی در مناطق محروم کشور، سپاه به دولت کمک می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته است تاثیرگذار اصلی در منطقه غرب آسیا باشد و آمریکائی‌ها مجبور هستند به ایران قدرتمند امتیاز بدهند، چراکه دست برتر با ایران است.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در جمع شورای فرماندهان و مسئولین سپاه ثارالله استان کرمان سخنرانی می‌کرد، با اشاره به رسالت کنونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: رسالت ما پاسداران در دهه چهارم انقلاب سخت تر از دهه‌های قبل شده است. ممکن است تهدیدات از لحاظ سخت افزاری کمتر شده باشند، ولی از نظر نرم افزاری پیچیدگی مسائل بیشتر شده است و علت اصلی آن هم درهم تنیدگی مسائل فرهنگی اقتصادی، سیاسی با امنیت ملی است.

وی افزود: به نظر می‌رسد پاسداران برای دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی، به شاخصه‌ها، عوامل و مولفه های جدیدی باید مجهز شوند.

صفوی در تشریح عوامل و شاخصه‌های توانمندساز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: کسب دانایی و ارتقاء علمی در ابعاد مختلف جهت دفاع از امنیت ملی پایدار انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و فهم و درک مسائل راهبردی و تغییر و تحولات پیرامونی چمهوری اسلامی ایران مانند مسائل سوریه، لبنان، عراق، غزه و یمن و اینکه قدرت آمریکائیها رو به کاهش می‌رود و دیگر مانند گذشته نمی توانند در مسائل منطقه یکه تاز باشند، بایستی در اولویت این نهاد انقلابی باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران توانسته است، تاثیر گذار اصلی در منطقه غرب آسیا باشد و آمریکائیها مجبور هستند به ایران قدرتمند امتیاز بدهند، چرا که دست برتر با ایران است.

صفوی تقویت مبانی اعتقادی و بصیرت سیاسی با انس بیشتر و معرفت قرآن و معارف اهل بیت، خصوصا تفکر مهدویت و شناخت نسبت به جهان اسلام و آماده سازی تشکیل امت واحده و همچنین حرکت به سمت فرهنگ و تمدن نوین اسلامی را از شاخصه های لازم و جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و گفت: کسب آمادگی‌های رزمی و انگیزه‌های جهادی و اشراف اطلاعاتی نسبت به توطئه های دشمنان داخلی و خارجی برای عموم پاسداران یک ضرورت است.

وی ادامه داد: در عرصه سازندگی کشور و در پروژه های کلان که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرا می‌شود و همچنین در کارهای مرتبط با بسیج سازندگی در مناطق محروم کشور، سپاه به دولت کمک می‌کند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در راستای کمک به نهضت‌های آزادی بخش اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی، گفت: کمک به نهضت‌های آزادی بخش اسلامی که در مقابل رژیم صهیونیستی مشغول جهاد هستند در راستای دفاع عمیق استراتژیک در مقابل تهدیدات احتمالی این رژیم جنایتکار علیه انقلاب اسلامی است و بایستی ادامه یابد.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به متجاوزان، گفت: آمریکائی ها علت شکست خود را در صحنه های مختلف، به خوبی درک می کنند و همچنین اسرائیلی ها می دانند هواپیمای بدون سرنشینی که در جهت اهداف خود به خاک جمهوری اسلامی ایران ارسال کردند و نیروی هوافضای سپاه با اقتدار و با اولین موشک آن را منهدم کرد، این اقدام پیام آور عزت و آمادگی همه جانبه نیروی هوافضای سپاه است که در آینده برای هرگونه تهدیدی، بدون اتلاف وقت با پاسخی کوبنده و قاطع روبرو خواهند بود.

وی اضافه کرد: رهبری انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای به عنوان رهبر قدرتمند جهان اسلام در مقابل آمریکائی ها و صهیونیست ها ایستاده است و صهیونیست ها در عرصه های مختلفی شکست خورده اند و رهبری انقلاب اسلامی فرمانده دفاع از بلاد اسلامی است و آنرا یک وظیفه الهی میداند.

وی با اشاره به سخنان خود در راهپیمایی روز قدس مشهد مقدس، گفت: در روز قدس در مشهد مقدس 2 نکته را پیش بینی کردم. نخست آنکه سران رژیم صهیونیستی عقل استراتژیک ندارند و دوم آنکه این جنگ به نفع فلسطینی ها با پیروزی توام خواهد بود. دلیل پیروزی فلسطینی‌ها این است که با تمام اعتقاداتشان جنگیدند و شهدای بسیاری را در این راه دادند و شهادت طلبی را، شهیدان ایران اسلامی به آنها آموختند و دفاع مقدس ایران الگویی شد برای مجاهدان فلسطینی که راه آزادی فلسطین از مسیر قرآن و اسلام و جهاد و شهادت می گذرد.

کد N480181