بهرامی خوشکار در شانزدهیمن اجلاس خبرگان رهبری؛

کنترل جمعیت به بهانه رفع بیکاری نمی‌تواند رفع مشکلات را درپی داشته باشد

سیاست داخلی,شانزدهیمن اجلاس خبرگان رهبری

بهرامی خوشکار همچنین مسأله اسراف و توزیع نامتوازن منابع بین غنی و فقیر را یکی دیگر از دغدغه‌های اساسی دلسوزان نظام دانست از دولتمردان خواست تا برای رفع این نگرانی برنامه‌ریزی و در راستای بهره‌وری بیشتر و پرهیز از اسراف اقدامات مناسبی را انجام دهند.

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کنترل جمعیت به بهانه مثلاً رفع بیکاری و بهانه‌های مشابه نمی‌تواند رفع مشکلات را درپی داشته باشد. آنچه در این مسأله ضروری به نظر می‌رسد طراحی و اجرای برنامه‌های صحیح و متناسب است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد بهرامی خوشکار به عنوان آخرین سخنران پیش از دستور شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری، پیرامون مسأله تکثیر نسل و نرخ پایین باروری در جامعه ایران نکات و آماری را ارائه داد و افزود: یکی از مسائلی که آثار و تبعات آن نه امروز، بلکه در سالهای آینده خود را نشان خواهد داد کاهش جمعیت است و این مسأله پیامدهایی در پی دارد که برخی از آنان غیر قابل جبران خواهد بود. اساساً هر کشوری که از نرخ باروری مناسب برخوردار است در همه عرصه ها موفقیت های کمی و کیفی خوبی را دارا خواهد بود. بی‌شک کنترل جمعیت به بهانه مثلاً رفع بیکاری و بهانه‌های مشابه نمی‌تواند رفع مشکلات را درپی داشته باشد. آنچه در این مسأله ضروری به نظر می‌رسد طراحی و اجرای برنامه‌های صحیح و متناسب است.

وی همچنین مسأله اسراف و توزیع نامتوازن منابع بین غنی و فقیر را یکی دیگر از دغدغه‌های اساسی دلسوزان نظام دانست از دولتمردان خواست تا برای رفع این نگرانی برنامه‌ریزی و در راستای بهره‌وری بیشتر و پرهیز از اسراف اقدامات مناسبی را انجام دهند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اگر نیروهای اجرایی، کشاورزی را رونق دهند آبها را کنترل نمایند توزیع ثروت و غذا را مدیریت نمایند، از اسراف جلوگیری کنند به توزیع صحیح نیروهای کاری در سطح جامعه بپردازند ثروتهای کلان را آنچنان هدایت نمایند که همه مردم از آنها بهره‌مند گردند در آن صورت نیازی چندان به کنترل جمعیت نخواهد بود بلکه ازدیاد جمعیت باعث تحصیل قدرت و ثروت هم می‌گردد. این امر فقط و فقط در گرو یک مدیریت جهادی و علمی با عزم ملی محقق خواهد گشت.

کد N480135