حجت الإسلام محمد بهرامی خوشکار:

توزیع عادلانه ثروت در گروی مدیریت جهادی و عزم ملی است/کاهش جمعیت پیامد های غیر قابل جبران دارد

سایر حوزه ها

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت:در صورت توزیع عادلانه ثروت و غذات نیازی چندان به کنترل جمعیت نخواهد بود بلکه ازدیاد جمعیت باعث تحصیل قدرت و ثروت هم می‌گردد این امر فقط و فقط در گرو یک مدیریت جهادی و علمی با عزم ملی است.

به گزارش خبرگزاری مهر در ادامه جلسه افتتاحیه ششمین اجلاس خبرگان رهبری حجت الإسلام محمد بهرامی خوشکار  پیرامون مسأله تکثیر نسل و نرخ پایین باروری در جامعه ایران نکات و آماری را ارائه داد و افزود: یکی از مسائلی که آثار و تبعات آن نه امروز ، بلکه در سالهای آینده خود را نشان خواهد داد کاهش جمعیت است و این مسأله پیامدهایی دارد که برخی از آنان غیر قابل جبران خواهد بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اساساً هر کشوری که از نرخ باروری مناسب برخوردار است در همه عرصه ها موفقیت های کمی و کیفی خوبی را دارا خواهد بود. بی‌شک کنترل جمعیت به بهانه مثلاً رفع بیکاری و بهانه‌های مشابه نمی‌تواند رفع مشکلات را درپی داشته باشد. آنچه در این مسأله ضروری به نظر می‌رسد طراحی و اجرای برنامه‌های صحیح و متناسب است.

حجت الإسلام محمد بهرامی خوشکار همچنین مسأله اسراف و توزیع نامتوازن منابع بین غنی و فقیر را یکی دیگر از دغدغه‌های اساسی دلسوزان نظام دانست از دولتمردان خواست تا برای رفع این نگرانی برنامه‌ریزی و در راستای بهره‌وری بیشتر و پرهیز از اسراف اقدامات مناسبی را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: اگر نیروهای اجرایی، کشاورزی را رونق دهند آبها را کنترل نمایند توزیع ثروت و غذا را مدیریت نمایند، از اسراف جلوگیری کنند به توزیع صحیح نیروهای کاری در سطح جامعه بپردازند ثروتهای کلان را آنچنان هدایت نمایند که همه مردم از آنها بهره‌مند گردند در آن صورت نیازی چندان به کنترل جمعیت نخواهد بود بلکه ازدیاد جمعیت باعث تحصیل قدرت و ثروت هم می‌گردد این امر فقط و فقط در گرو یک مدیریت جهادی و علمی با عزم ملی محقق خواهد گشت.