کامرون از قوانین جدید مبارزه با تروریسم خبر داد

انگليس

نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که لندن اقدامات جدیدی را برای مقابله با افراطگرایانی که قصد خروج از کشور دارند و نیز محدودیت‌های بیشتری را علیه تندروهای داخلی در نظر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در پارلمان کشورش گفت: برای مقابله با تهدید افراطگرایان، ما به جدیت، اطلاعات، صبر و رویکرد جامع برای شکست تروریست‌هایی که در مبدا مشکل‌ساز هستند، نیاز داریم.

وی با اشاره به تهدیدهایی که انگلیس با آن‌ها روبروست، گفت: تمام ما از وحشی‌گری‌هایی که تابستان امسال در عراق شاهد بودیم، شوکه شدیم که شامل سر بریدن جیمز فولی، روزنامه‌نگار آمریکایی نیز می‌شود.

کامرون در شرایطی که ولز در چهارم و پنجم سپتامبر میزبان نشست ناتو است، تاکید کرد که انگلیس باید اقدامات قاطعانه‌ای را علیه تندورهایی که قصد دارند تا به این کشور بازگردند و تندورهای داخلی که تهدید محسوب می‌شوند، انجام دهد.

نخست‌وزیر انگلیس گفت که می‌توان تابعیت دوگانه تندروها را لغو کرد تا آن‌ها نتوانند به انگلیس بازگردند.

دولت انگلیس در حال بررسی طرح‌هایی است که می‌تواند شهروندان این کشور را که برای گروه‌های افراطی در عراق و سوریه می‌جنگند، برای مدتی ممنوع‌الورود کند.

تخمین زده می‌شود که حدود ۵۰۰ شهروند انگلیسی برای شرکت در جنگ علیه نیروهای دولتی سوریه به این کشور رفته‌اند؛ گرچه به گفته مقامات انگلیسی شمار دقیق آن‌ها هنوز معلوم نشده است.

سرویس امنیت داخلی انگلیس (MI5) تجسس در مورد شهروندان انگلیسی را که در عملیات تروریستی در سوریه شرکت دارند، در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

به گفته یکی از رهبران پیشین حزب لیبرال دموکرات، ممانعت از ورود اتباع انگلیسی به این کشور احتمالا غیرقانونی به شمار خواهد آمد و ممکن است دادگاه‌های انگلیس چنین قوانینی را نپذیرند.

انتهای پیام

کد N479910