لاریجانی در گردهمایی روابط عمومی های بسیج:

ما خودمان را مسئول امنیت منطقه می‌دانیم/ نقش‌آفرینی ایران در دنیا برای غرب آزاردهنده است

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلألو انقلاب اسلامی تمام دنیا را در بر گرفته است، گفت: ما خودمان را مسئول امنیت منطقه می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نخستین گردهمایی معاونین روابط عمومی بسیج با اشاره به اینکه شرایطی که امروز داریم، اولویت‌هایی را بوجود می آورد و بسیج هم متناسب با ماموریت خود باید اولویت‌هایی را در نظر بگیرد، اظهار داشت: ما در چند جبهه نیاز به مقاومت داریم که باید برای آن اولویت‌بندی کنیم.

وی با بیان اینکه بسیج یک فریاد نیست، یک ندای بلند برای اینکه یک ناهنجاری وجود دارد، نیست، افزود: نقش‌آفرینی ایران در دنیا برای غرب آزاردهنده است.

لاریجانی افزود: تلألو انقلاب اسلامی ایران در تمام جهان مشاهده می شود و ما خودمان را مسئول امنیت منطقه می دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به کشورهای غربی و برخی همدستان منطقه ای آنها بیان کرد: شما هستید که در افغانستان و عراق در پشت صحنه به تروریست‌‎ها کمک می کنید تا جریان های بدوی ایجاد کرده که هم وجه اسلام را خراب کنند و هم آلت دستی برای شما باشند.

وی ادامه داد: اگر آمریکا می خواهد با تروریسم مبارزه کند، کشورها را بمباران و اشغال نکند، این تحقیر کردن مسلمانان است.

لاریجانی تصریح کرد: جریان تروریسم وقتی بوجود آمد، اختیار آنها دست شما نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فکر انقلاب مجاهدانه، پاک و مسئولیت‌شناس است و به دنبال ترورهای وحشیانه نیست، ما صددرصد با این مسائل مخالف هستیم.

وی با اشاره به اینکه مقاومت فلسطین و حزب‌الله لبنان جریان انقلاب اسلامی را درک کرده اند و هیچکدام دست به ترور نمی زنند، ادامه داد: مساله تروریسم چالش واقعی است که وجود دارد و با رفتارهای تاکتیکی قابل حل نیست. طرف مقابل دنبال فریب‌کاری نباشد.

لاریجانی با اشاره به اهمیت حفظ وحدت و حرکت اجتماعی ادامه داد: در عرصه بین‌الملل باید حرکت اجتماعی را حفظ کنیم و در منطقه در برابر موج بدلی بوجود آمده، استقامت داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پدیده ای که امروز در منطقه خلق شده، آدم‌کشی جدیدی راه افتاده که زشت و برای مسلمانان بدسیما است، اما خداوند فرموده اینها مثل کف روی آب هستند، البته باید با فراست با آنها مواجه شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات حوزه اقتصاد گفت: در حوزه اقتصاد مشکلات بسیاری وجود دارد، برخی ریشه در مشکلات سلیقه ای مدیریت و برخی هم ریشه در تحریم ها دارد، اما کلید همه آنها اقتصاد مقاومتی است که باید محقق شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه تکرار زبانی اقتصاد مقاومتی تاثیری ندارد، افزود: باید در کشور تولید اتفاق افتاده و اقتصاد مردمی شود، باید مردم درگیر این کار باشند و بسیج در این زمینه می تواند کارهای زیادی انجام دهد، دولت هم باید بستر لازم را فراهم کند، اما شما می توانید کارآفرینی را در کشور زنده کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در روستاها چرخ اقتصادی نمی چرخد، تصریح کرد: روستاهای ما توسعه پیدا نکرده اند، احتیاج به کارآفرینی در روستا داریم؛ روستاهای ایران احتیاج به یک توسعه تئوری ملی دارند که البته متاسفانه در کشور ما این مساله یک متولی مشخص ندارد.

وی خاطر نشان کرد: در صنایع مختلف باید کارآفرینی محور شود، این مساله باعث توانمندی مردم است. شما بسیجیان اگر می خواهید در حوزه اقتصاد چالش های کشور را رصد کنید، راه آن توجه به مساله کارآفرینی است.

لاریجانی با بیان اینکه اگر می خواهید فرهنگ کشور اصلاح شود باید در حوزه آموزش، سرمایه‌گذاری صورت گیرد، تاکید کرد: باید افراد و دانش آموزان را توانمند کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت نقش روحانیت در این مساله افزود: اگر روحانیت از حرکت فکری و سیاسی کشور ما جدا شود، نقص مهمی در کشور رخ می دهد.

وی یادآور شد: اگر می خواهیم در کشور کار فرهنگی انجام دهیم تا انحرافات بوجود نیاید باید بدانیم اسلام به واسطه علماء حفظ شده، راه اسلام متخصص می خواهد. اگر می خواهیم فرهنگ اسلامی را دنبال کنیم، این مساله مبنا دارد.

لاریجانی با اشاره به اینکه بسیج در تمام عرصه ها می تواند فعال باشد، یادآور شد: روابط عمومی می‌تواند سیمای این حضور باشد، بسیج می تواند سبکی را برای کار خود طراحی کرده و روابط عمومی این سبک را متجلی کند.

ادامه دارد...