نعیم قاسم: آمریکا به دنبال مهار داعش است نه از بین بردن آن

لبنان

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه هدف آمریکا مهار گروه داعش است نه از بین بردن آن، گفت: کسانی که از داعش حمایت می‌کنند همان حامیان طرح اسرائیلی هستند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه هدف آمریکا مهار گروه داعش است نه از بین بردن آن، گفت: کسانی که از داعش حمایت می‌کنند همان حامیان طرح اسرائیلی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار با هیاتی از پزشکان ترک که برای کمک به مردم غزه داوطلب شده بودند، گفت: غزه با تمام معیارهای خود پیروز و اسرائیل شکست سختی خورد. مقاومت بار دیگر ثابت کرد که می‌تواند از خاک و مردم خود حمایت کرده و پیروزی دیگری بسازد و مقاومت در فلسطین و لبنان در ژوئیه با یک دشمن مواجه شدند و یک حقیقت و پیروزی واحد به دست آوردند که آن وارد کردن ضربه‌ای دردناک به طرح اسرائیلی بود.

وی افزود: گروه "دولت اسلامی" (داعش) در اهداف خود مانند اسرائیل است و رویکردی شبیه به اسرائیل دارد و این مساله تصادفی نیست که حامیان بین‌المللی، منطقه‌ای و محلی داعش همان حامیان طرح اسرائیلی هستند که هدف آن پایان دادن به مقاومت، مشروعیت بخشی به اشغالگری‌های اسرائیل و برقراری روابط عادی با آن است.

قاسم اظهار داشت: آمریکا اعلام کرد که داعش زمانی که به منافع آمریکا لطمه وارد کرد از مرزهای خود تجاوز کرد. زمانی که کشورهای منطقه دیدند داعش خطری برای آن‌هاست دشمنی خود را با این گروه اعلام کردند اما همه این اقدامات موجب نادیده گرفتن حمایت برخی طرف‌ها از داعش نمی‌شود. آمریکا در واقع خواهان مهار داعش است و نه از بین بردن آن. آمریکا همچنان داعش را تکمیل کننده طرح اسرائیلی می‌داند و برخی کشورهای منطقه‌ای انتقال و حمایت از تروریست‌ها را آسان می‌کنند و در ویران کردن سوریه شرکت می‌کنند. طرح آمریکایی اسرائیلی تکفیری طرح واحدی است و اینکه حزب الله خطر تکفیری‌ها در سوریه را احساس می‌کند موجب ناکام ماندن طرح داعش و پیشروی آن به سمت لبنان می‌شود. امروز داعش خطری برای همگان است.

قاسم اظهار داشت: لبنانی‌ها خطر را درک کرده‌اند و ارتش لبنان با تروریست‌ها در عرسال به خوبی مقابله کرد و توانست ضربه سختی به آن‌ها وارد کند.

انتهای پیام

کد N479728