تلاش برای ترور نماینده مخالف تونسی ناکام ماند

تونس

افراد مسلح دوشنبه شب به منزل یکی از نمایندگان مخالف تونسی حمله کردند، اما به گفته برادر این مقام تونسی، وی در حالی که از دست افراد مسلح فرار می‌کرد، زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، "محمد الصغیر نصری"، برادر "محمد علی نصری"، از اعضای مجلس ملی موسسان تونس (پارلمان) از جنبش "نداء تونس" که مخالف با جنبش حاکم "النهضة" است، اعلام کرد که افراد مسلح به منزل محمد علی نصری حمله کردند و این افراد پیش از آن که به خانه وی حمله کنند، چند گلوله در هوا شلیک کردند.

منزل این نماینده تونسی در القصرین در نزدیکی کوه‌های الشعانبی قرار دارد که در مرز با الجزایر است. نیروهای تونسی از بیش از یک سال و نیم افراد مسلح وابسته به القاعده را در این کوه‌ها تحت پیگرد خود قرار داده‌اند. در همین شهر منزل وزیر کشور تونس نیز قرار دارد که در اوایل تابستان مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت.

محمد الصغیر نصری اعلام کرد که برادرش توانست فرار کند، اما در هنگام پریدن از دیوار ساق پایش شکست.

از سوی دیگر، نیروهای پلیس تونس به سمت افراد مسلح در القصرین آتش گشودند که این درگیری‌ها به زخمی یا کشته شدن نیروهای امنیتی نینجامید.

شاهدان عینی در این خصوص اعلام کردند که حدود هشت فرد مسلح که لباس نظامی به تن داشند، به خودروی گشت‌زنی نیروهای تونسی در ورودی شهر القصرین حمله کردند که بر اثر آن، تبادل آتش میان دو طرف رخ داد و این درگیری‌ها به مدت 15 دقیقه به طول انجامید و با عقب‌نشینی افراد مسلح و پنهان شدن آن‌ها پایان یافت.

انتهای پیام

کد N479632