لاریجانی: بسیج رکن مهم برای استقامت ملی کشور است

مجلس شوراي اسلامي,علي لاريجاني,بسيج

رییس مجلس شورای اسلامی، بسیج را یک رکن مهم در استقامت ملی کشور توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در گردهمایی معاونین روابط عمومی بسیج، بسیج را یک حرکت منحصر به فرد در امت اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: با شرایط امروز بسیج رکن مهم در استقامت ملی کشور ماست و بدون بسیج، هیمنه انقلاب نمی‌تواند ظهور کند.

وی با اشاره به وجود برخی ناآرامی‌ها در منطقه، خاطرنشان کرد:‌ اینکه در چنین شرایطی ایران در سکون، آرامش و امنیت است به یمن حضور بسیج و صحنه‌گردانی آن است و سپاه و بسیج باید بتوانند این پدیده زیبا را منعکس کنند تا زمینه بیشتری برای حضور در صحنه، عمومی کردن اخلاص و ایجاد بازدارندگی فراهم شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاریخچه بسیج خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب حرکت‌های بسیجی‌وار از طریق جهاد سازندگی ایجاد شد و عده‌ای از جوانان برای رفع ظلم و محرومیت و با حرکت‌های مردمی و داوطلبانه به مناطق مختلف رفتند، آنها در روستاهای محروم کار می‌کردند تا امکانات زیربنایی به مردم برسد.

لاریجانی ادامه داد: به فاصله اندکی امام (ره) جریان بسیج را به عنوان حرکت مهم و متن جامعه بیان کردند و آن بیانیه مهم پایه بسیج شد، در آن زمان مساله مهم دفاع مقدس بود و جبهه‌های ما باید از نیروهای داوطلب پر می‌شد.

ادامه دارد...

کد N479630