حقیقت‌پور مطرح کرد

وضع تحریم‌های جدید، عامل ایجاد فضای ناامنی در مذاکرات هسته‌ای

مذاكرات ايران و گروه 1 5

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،اعمال تحریم‌های جدید توسط آمریکا علیه کشورمان را موجب ایجاد فضای ناامنی در مذاکرات هسته‌ای دانست.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،اعمال تحریم‌های جدید توسط آمریکا علیه کشورمان را موجب ایجاد فضای ناامنی در مذاکرات هسته‌ای دانست.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اقدامات آمریکا در مورد وضع تحریم‌های جدید علیه ایران جهت ایجاد رعب و بلند کردن چماق برای دادن هویج است اما ان‌شاءالله تیم مذاکره‌کننده ایران مغلوب این حرکت‌ها نخواهد شد، محکم خواهد ایستاد و از منافع ملی و خطوط تعیین شده نظام برای فعالیت‌های هسته‌ای دفاع خواهد کرد.

وی افزود: البته من معتقدم تحریم‌های آمریکا علیه ایران روی مذاکرات اثر خواهد گذاشت، کمترین اثر آن هم ایجاد فضای ناامنی نسبت به رفتار آمریکایی‌ها در مذاکرات خواهد بود، به هر حال وقتی شما متوجه می‌شوید که طرف‌تان نانجیب است حتما مسلح‌تر، محکم‌تر و بسته‌تر با او روبرو می‌شوید، اینها تاثیرات روانی است که می‌تواند مذاکرات را تحت‌الشعاع قرار دهد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد:‌ وقتی تضمینی در رقیب برای رفتار بر پایه تفاهم بین‌المللی و توافقات نمی‌بینیم طبیعی است که نگاه ما نسبت به مذاکرات هم یک نگاه سطحی خواهد بود و فکر نمی‌کنیم این مذاکرات یک مذاکرات اصلی و اساسی است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تاکید کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید محکم بایستد و از حقوق هسته‌ای کشور دفاع کند و به هیچ وجه در مقابل دشمنان کوتاه نیاید چرا که اینها سربازان و افسران عرصه مبارزات هسته‌ای ما هستند و باید محکم بایستند تا نام‌شان به عنوان راست‌قامتان دیپلماسی هسته‌ای در تاریخ ثبت شود.

انتهای پیام

کد N479548

خواندنی از سراسر وب