مالزی خواستار تشکیل موج صلح برای مقابله با تروریست ها شد

داعش

کوالالامپور – ایرنا – وزیر دفاع مالزی خواستار تشکیل موج صلح به منظور مقابله با چالش های فعلی جهان از جمله فعالیت های تروریستی شد.

به گزارش ایرنا، ˈهشام الدین حسینˈ وزیر دفاع مالزی روز سه شنبه پس از شرکت در نشست حزب حاکم این کشور در نشستی خبری، گفت: تشکیل موج صلح می تواند در ابتدا با اعطای خون برای مردم غزه آغاز شود و سپس دامنه فعالیت خود را گسترش دهد.

وی هدف از تشکیل این موج را نشان دادن این مسئله به کشورهای قدرتمند دانست ˈتا بدانند مالزی منطقه خاورمیانه، سوریه، عراق و یا لبنان نیستˈ.

وی توضیح بیشتری در خصوص موج صلح نداد.

وزیر دفاع مالزی، گفت: سیاست ما براساس کشتار و خشونت نیست. ما نه فقط به مردم غزه کمک می کنیم بلکه به خانواده قربانیان پرواز ام.اچ17 و ام.اچ370 و از جمله فرزندان این خانواده ها در زمینه آموزش کمک می کنیم.

حضور تعدادی از مالزیایی ها در گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق و سوریه به مساله ای حساس در سیاست های مالزی تبدیل شده و مقامات سیاسی پوتراجایا را به هراس انداخته است.

ˈایوب خانˈ از مقامات ارشد پلیس مبارزه با تروریسم مالزی اخیرا، اعلام کرد هدف تروریست های مالزیایی که برای جنگ در سوریه و عراق به گروه تروریستی و تکفیری داعش ملحق شده اند، سرنگونی دولت مالزی است.

ˈنجیب تون رزاقˈ نخست وزیر مالزی نیز که مدت ها در قبال فعالیت تروریست های داعش سکوت کرده بود هفته گذشته سکوت خود را شکست و در بیانیه ای کشتار شیعیان، اهل سنت و مسیحیان توسط گروه تروریستی و تکفیری داعش در عراق و سوریه را غیرقابل بخشش دانست و آن محکوم کرد.

وی تاکید کرد که مالزی اسلام این گروه تروریستی را که غیرنظامیان بی گناه اهل سنت، شیعه و یا مسیحی را مقابل لوله تفنگ قرار می دهد به رسمیت نمی شناسد.

آساق**241**1611
کد N479493