ظریف در نشست خبری مشترک با وزیر امورخارجه بلژیک:

ایران به پیشرفت در روند مذاکرات هسته‌ای متعهد است

سیاست خارجی

ما امروز گفت‌وگوهای خوبی با ایشان (کاترین اشتون) داشتیم. البته اشکالاتی در روند پیشرفت وجود دارد. رفتاری که برخی کشورها از جمله آمریکا با اعمال تحریم‌های تازه نشان داده‌اند، بی‌شک نشانه کمتر مثبتی برای پیشرفت بود. با این حال ما به پیشرفت پایبند هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت در روند مذاکرات هسته‌ای متعهد است.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف دوشنبه شب در نشست خبری مشترک با دیدیه ریندرز وزیر امورخارجه بلژیک گفت: همه کشورهای منطقه برای مقابله با گروهک تروریستی داعش می‌بایست همکاری کنند.

وی با اشاره به دیدارش با كاترین اشتون اظهار داشت: ما امروز گفت‌وگوهای خوبی با ایشان (کاترین اشتون) داشتیم. البته اشکالاتی در روند پیشرفت وجود دارد. رفتاری که برخی کشورها از جمله آمریکا با اعمال تحریم‌های تازه نشان داده‌اند، بی‌شک نشانه کمتر مثبتی برای پیشرفت بود. با این حال ما به پیشرفت پایبند هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: من پس از گفت‌وگوهایی که با خانم اشتون داشتم، کاملا خوشبین شده‌ام که ما می‌توانیم به واقع، این موضوع را «به موقع» حل کنیم.

ظریف با بیان اینكه رسیدن به توافق نیاز به عزم سیاسی نیاز دارد، یادآور شد: به آگاهی کامل از ضرورت رسیدگی (همه‌جانبه) به این موضوع‌ها، صرف نظر از نیازهای صرفِ داخلی، نیاز دارد.

وزیر امور خارجه كشورمان در خصوص گروه‌های تروریستی در عراق تاکید کرد: نیاز داریم همه کشورهای منطقه در کنار هم قرار گیرند تا ابهام‌ها در خصوص دستیابی به نتایج کوتاه‌مدت در قبال حضور تروریست‌ها (در عراق) و با نگاهی بلندمدت، با توجه به منافعشان در زمینه مقابله با این سازمان‌های تروریستی برطرف گردد. همچنین در تامین کمک برای سیاستمداران عراقی و تشکیلات سیاسی برای سرعت دادن به روند تشکیل دولتی فراگیر که نماینده همه مردم عراق باشد، به همکاری نیاز داریم.

کد N479480