سخنگوری وزارت کشور در گفتگو با مهر:

عبدالرئوف ریگی در درگیری داخلی گروهک ها کشته شده است/ معرفی هیئت موسس ندا به وزارت کشور

احزاب و تشکلها

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به بیانیه جنبش جیش النصردرباره دستگیری عوامل کشته شدن عبدالرئوف ریگی و شهادت یک ایرانی گفت: ادعای جیش النصر واقعیت ندارد بلکه عامل کشته شدن عبد الرئوف ریگی اختلافات درون گروهی است که گروهک جیش النصر با گروهک های دیگر دارد و همین منجر به کشته شدن این فرد شده است.

حسین‌علی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره بیانیه جنبش جیش النصر مبنی بر دستگیری عوامل کشته شدن عبدالرئوف ریگی و شهادت یک فرد ایرانی گفت: ادعای جیش النصر واقعیت ندارد بلکه عامل کشته شدن عبد الرئوف ریگی اختلافات درون گروهی است که گروهک جیش النصر با گروهک های دیگر دارد و همین منجر به کشته شدن این فرد شده است. دو گروهک با هم اختلاف پیدا کرده و در درگیری به سمت یکدیگر تیراندازی کردند که منجر به کشته شدن عده ای از جمله ریگی شد.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت دانایی فر مرزبان ربوده شده ایرانی گفت: ما تا زمانی که به دلایل متقن و قوی مبنی بر شهادت مرزبان نرسیم نمی توانیم شهادتش را تایید کنیم. ما هنوز امیدوار هستیم دولت پاکستان همکاری کند و سرنوشت دانایی فر مشخص شود.

سخنگوی وزرات کشور درباره زمان اعلام مجوز تشکیلات ندای ایرانیان که به تازگی اعلام موجودیت کرده است،تصریح کرد: تاسیس حزب یک فرایند قانونی دارد ،مدارک و  اساس نامه از سوی تشکیلات ندا ارائه شده، از دستگاه های نظارتی یک سری استعلامات انجام می‌شود و در کمیسیون اساس نامه اش بررسی می‌شود. اکنون هیات موسس معرفی شده و مشغول انجام روال اداری آن هستیم.