فؤاد معصوم: پیروزی در آمرلی سر آغاز صلح دائمی و فراگیر در عراق است

آفریقا و خاورمیانه

رئیس جمهوری عراق ضمن قدردانی از نیروهای مسلح این کشور در رفع محاصره آمرلی و جلب اعتماد مردم اعلام کرد که این پیروزی سرآغازی برای تحقق صلح فراگیر و دائمی در عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، "فؤاد معصوم" رئیس جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای پیشروی ارتش عراق در شمال این کشور و شکستن محاصره آمرلی را تبریک گفت.

وی از اقدامات قهرمانانه ارتش عراق، نیروهای پیشمرگه و داوطلبان مردمی در شکستن محاصره شهر آمرلی قدردانی کرد.

رئیس جمهوری عراق در این بیانیه تاکید کرد: از اقدامات شجاعانه نیروهای مسلح عراق که اعتماد مردم را از نو جلب کردند و تواناییهای خود را در تحقق پیروزی اثبات کردند و تلاشهای خود را در این راستا دوچندان می کنند و بر وحدت و پایداری تاکید دارند، قدردانی و تشکر ویژه داریم.

وی همچنین اظهار داشت: هم اکنون مردم ما تاکید دارند که بیش از پیش خواهان آزادی و پاکسازی عراق از وجود تروریستها هستند و مقدمات بیداری ملی برای ساخت کشور عزیزمان عراق بر پایه های دموکراسی و جمهوری، کشوری که به همه عراقیها تعلق دارد، فراهم شده است.

رئیس جمهوری عراق همچنین از حمایتهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و استرالیا برای ارائه کمکهای بشر دوستانه به مردم آمرلی قدردانی کرد.

 وی در پایان تاکید کرد که تجربه شکستن محاصره آمرلی و پیروزی در این شهر سر آغازی است برای تحقق صلح و امنیت دائم و فراگیر در عراق.