امیری در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

دریافت 12 درخواست برای راه‌اندازی حزب/ برنامه‌ای برای تغییر استانداران نداریم

دولت

تاكنون 12 درخواست برای صدور مجوز به وزارت کشور ارائه شده كه همه آنها در مرحله بررسی برای صدور مجوز است/درخواستی برای ثبت حزبی به نام ندا ایرانیان كه مخفف نسل دوم ایرانیان است، وجود دارد ولی مجوز آنها هنوز ثبت نشده است.

سخنگوی وزارت كشور از دریافت 12درخواست برای ثبت و راه‌اندازی حزب خبر داد و گفت: درمیان این درخواست‌ها، درخواستی نیز برای ثبت حزب ندا ارائه شده است.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه تاكنون چه تعداد درخواست برای ثبت و صدور مجوز برای احزاب تاكنون به وزارت كشور ارائه شده است؟ گفت: تا آنجایی كه به یاد دارم در طول یکسال فعالیت دولت یازدهم 12 درخواست برای صدور مجوز ارائه شده كه همه آنها در مرحله بررسی و رسیدگی صدور مجوز هستند.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا در میان درخواست‌ها، مجوزی نیز برای ثبت و صدور مجوز حزب ندای ایرانیان ارائه شده است؟ اظهار داشت: بله، در میان آن 12 درخواست، درخواستی نیز برای ثبت حزبی به نام ندا ایرانیان كه مخفف نسل دوم ایرانیان است، وجود دارد ولی مجوز آنها هنوز ثبت نشده است.

قائم مقام وزیر كشور درباره اینكه شنیده شده است در سالگرد یكسالگی دولت تدبیر و امید تغییراتی در برخی استانداران صورت بگیرد؛ آیا شما این مسئله را تائید می‌كنید؟ تصریح كرد: این مسئله صحبت ندارد.

سخنگوی وزارت كشور با تاكید بر اینكه استانداران تاكنون توانسته‌اند نظرات دولت را تامین كنند، ابراز داشت: قرار نیست در خصوص استانداران تغییری صورت گیرد.

کد N479353