هشدار ستاد عبدالله برای توقف مذاکرات سیاسی در افغانستان

آسیا اقیانوسیه

ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله نسبت به توقف مذاکرات سیاسی در افغانستان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری بخدی از هشدار ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله نامزد معترض دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نسبت به توقف مذاکرات سیاسی برای تشکیل حکومت وحدت ملی خبر داد.

ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله اعلام کرد در صورتیکه مطالبات این تیم برای شفافیت روند از سوی سازمان ملل پذیرفته نشود، هر دو روند فنی و سیاسی را ترک خواهد کرد.

فاضل سانچارکی سخنگوی این ستاد درنشست خبری روز دوشنبه درکابل گفت کاسه صبر تیم عبدالله از بازی هایی که علیه این تیم در بخش فنی و سیاسی صورت می گیرد، لبریز شده است.

سانچارکی افزود: تا بعد از ظهر سه شنبه اگر به مطالبات منطقی ما توجه نشود و جامعه جهانی جواب واضح را ارایه ندهد هر دو روند به صورت مطلق متوقف می شود.

وی همچنان هشدار داد که در صورت عدم توجه به مطالبات تیم عبدالله این تیم مذاکرات سیاسی را برای تشکیل حکومت وحدت ملی متوقف می کند. حکومت وحدت ملی تنها زمانی تشکیل می شود که رئیس جمهوری جدید بر اساس آرای پاک مردم انتخابات شود.

سانچارکی با انتقاد از عملکرد حکومت فعلی افغانستان اعلام کرد که دولت افغانستان از هر طریقی به این تیم فشار وارد می کند تا هر گونه نتیجه تقلبی انتخابات را بپذیرند.

سخنگوی ستاد عبدالله تاکید کرد آن ها زمانی وارد روند سیاسی شدند که فکر می کردند تفتیش صد درصدی و واقعی آرا، رئیس جمهوری جدید را مشخص می کند اما به گفته وی در دو بخش سیاسی و فنی با تیم اصلاحات و همگرایی بازی می شود.

وی با تاکید بر لزوم بازنگری کمیسیون مستقل انتخابات در زمینه اعلام زودهنگام نتیجه انتخابات هر نوع اعلام نتیجه روند افغانستان در حال حاضر را غیر قابل اعتبار و مردود خواند.

این اظهارات در حالیست که روند بازرسی و بازشماری تمام آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در نبود ناظرین دو تیم و با حضور ناظرین بین المللی به پیش می رود و در بخش سیاسی نیز گفتگوهای دو نامزد برای ایجاد حکومت وحدت ملی و صلاحیت رئیس اجرایی در دولت آینده در حال جریان است.