اعدام 3 یمنی توسط القاعده به اتهام کمک به آمریکا

یک مقام ارتش یمن اعلام کرد: افراد مسلح از شاخه القاعده در یمن سه فرد محلی را به اتهام همکاری با آمریکا در استان حضرموت اعدام کردند.

یک مقام ارتش یمن اعلام کرد: افراد مسلح از شاخه القاعده در یمن سه فرد محلی را به اتهام همکاری با آمریکا در استان حضرموت اعدام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این منبع نظامی محلی تاکید کرد: افراد مظنون القاعده سه فرد محلی را ربودند و سپس آن‌ها را به ضرب شلیک گلوله در سر و قفسه سینه اعدام کردند که این اتفاق در استان حضرموت در جنوب شرقی یمن رخ داد.

حساب کاربری گروه انصارالشریعه وابسته به القاعده در پیامی در توییتر نوشت که این سه فرد به دلیل ارائه جزئیات مبارزان شبه نظامی به آمریکایی‌ها کشته شده‌اند.

در این پیام آمده است: این سرنوشت جاسوسانی است که اطلاعات ما را به مقام‌های آمریکایی می‌دهند تا آن‌ها با استفاده از پهپادها فرماندهان ما را بمباران و ترور کنند.

گروه تروریستی القاعده در تاریخ سوم مارس نیز یکی از ساکنان محلی را به اتهام کمک به حملات پهپادی آمریکا کشتند و وی را از تیر دروازه فوتبال در استان حضرموت آویزان کردند.

دولت آمریکا اخیرا حملات پهپادی را علیه مظنونان القاعده افزایش داده و متعهد شده است تا حمایت خود را از تلاش‌های مبارزه با تروریسم ویژه از سوی دولت یمن افزایش دهد.

القاعده در شبه جزیره عرب با نام انصارالشریعه نیز شناخته می‌شوند که در ژانویه 2009 ظهور پیدا کرد و یکی از تهدیدهای اصلی برای دولت یمن و عربستان محسوب می شود.

انتهای پیام

کد N479251