آرین‌منش: ارائه کارنامه عملکرد دولت بهترین پاسخ به تخریب‌گران است

دولت,نقد و انتقاد

محمدجواد آرین‌منش گفت: سکوت بهترین واکنش دولت در مواجهه با آن دسته افرادی که به جای نقد به دنبال تخریب هستند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه هر دولتی مخالف، موافق و منتقدانی دارد، اظهار کرد: دسته دیگر از افراد هستند که با نام نقد عملکرد دولت هدفشان تخریب است و موفقیت‌های دولت را کاملا نادیده می‌گیرند.

وی افزود: مطابق توصیه مقام معظم رهبری یکی از راهکارهای مناسب در مواجهه دولت با تخریب‌گران ارائه کارنامه دولتمردان به مردم است چون مردم بهترین کسانی هستند که می‌توانند قضاوت کنند و با رای و نظرشان در صحنه‌های سیاسی و انتخاب قضاوت خود را به منصه ظهور و بروز می‌رسانند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان از نقد عالمانه و منصفانه منتقدان منصف با هدف بهره‌گیری از خرد جمعی استفاده کرد، افزود: استفاده از نقد منصفانه نقادان می‌تواند کمک‌کار دولت باشد و از آن در جهت رفع مشکلات بهره گرفته شود.

آرین‌منش با بیان اینکه سکوت و خاموشی در برابر تخریب‌گران و ارائه گزارش از عملکردها و دستاوردهای دولت باعث می‌شود که تخریب‌گران منزوی شوند، خاطرنشان کرد: وقتی مردم کارنامه اقدامات و دستاوردهای دولت را می‌بینند در آن صورت افرادی که به دنبال تخریب دولت باشند در واقع خودشان را تخریب کرده‌اند چون مردم از نزدیک شاهد دستاوردهای دولت بوده‌اند و در این زمینه به طور مثال وقتی مردم با مراجعه به بیمارستان‌ها و مواجهه با کاهش هزینه‌های درمان دستاوردهای دولت در حوزه بهداشت را می‌بینند اگر کسی بخواهد به تخریب بپردازد در واقع خود را تخریب کرده است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد کلی دولت گفت: باید به نظرات مقام معظم انقلاب توجه کنیم چون رهبری عملکرد دولت را در عرصه‌های گوناگون نظیر عرصه اقتصادی، مهار تورم، تثبیت نرخ ارز و دلار، رشد اقتصادی و اجرای طرح نظام سلامت موفق ارزیابی کرده‌اند و یکی از ملاک‌های قضاوت برای موفقیت دولت‌ها، دیدگاه و نقطه نظرات رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه در عرصه سیاسی خارجی و دیپلماسی عملکرد دولت موفق بوده است، گفت: طبیعی است که همه دولت‌ها نقاط ضعف و قوتی دارند که باید با در نظر گرفتن امکانات کشور، محدودیت‌ها و منابعی که در اختیار هر دولت است عملکردش مورد قضاوت قرار گیرد. یعنی اگر دولتی در زمینه درآمدهای ارزی و نفتی نسبت به دولت دیگر منابع متفاوتی داشته باشد در عرصه اقتصادی و عمرانی و توسعه نباید عملکرد این دو را یکسان بررسی کرد.

آرین‌منش با اشاره به شرایط تحریم و رشد منفی اقتصادی و تورم بالای 35 درصدی که دولت یازدهم در آغاز کارش با آن مواجه بوده است، گفت: با توجه به شرایط موجود به نظر من کارنامه اقتصادی، سیاست خارجی و بهداشت و درمان دولت آقای روحانی قابل دفاع است.

انتهای پیام

کد N479155