در دیدار رییس پارلمان بلژیک

ظریف: اراده ایران تثبیت حقوق هسته‌ای و رفع تحریم‌های نامشروع است

سیاسی

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با دووال، رییس پارلمان بلژیک آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ظریف در این دیدار با تشریح سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اعتدال، تعامل سازنده و احترام متقابل، خاطرنشان کرد: اراده جمهوری اسلامی ایران انجام مذاکره و تثبیت حقوق هسته‌ای ملت ایران و رفع تحریم‌های نامشروع و غیرقانونی است.

او روابط پارلمانی میان دوکشور را با اهمیت برشمرد و از گسترش تعامل و ارتباط میان مجالس دوکشور استقبال کرد.

دووال، رییس مجلس بلژیک نیز در این دیدار سفر وزیر خارجه بلژیک به تهران را نشانه اراده سیاسی بروکسل برای ارتباط نزدیک با تهران توصیف کرد و با اشاره به انجام سفرهای پارلمانی، ایجاد فرصت‌های بیش‌تر برای گفت‌وگو و تبادل نظر را زمینه ساز شناخت دقیق دو طرف و استفاده از فرصت‌های همکاری دانست.

ظریف و رییس مجلس بلژیک آخرین تحولات منطقه‌یی و هم‌چنین تهدیدات فعالیت گروه‌های تروریستی در عراق و خطر گسترش تروریسم و افراطی‌گری را مورد بررسی قرار دادند. اهمیت مشورت نزدیک و تبادل نظر مستمر و فراهم ساختن زمینه های همکاری در این دیدار مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.

ظریف طرح پیشنهادی ریاست جمهوری ایران در مجمع عمومی سال گذشته و تصویب قطعنامه بر این پایه در خصوص مبارزه با افراطی گری را محمل و بستر مناسبی برای همکاری میان کشورها دانست و مبارزه جمعی با افراطی گری و تروریسم را راه حل این معضل و پدیده ضد بشری اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N479035