کتک کاری ماموران پلیس سعودی و یک شهروند انگلیسی

شهروند انگلیس

تهران – ایرنا – رسانه های محلی عربستان روز دوشنبه نوشتند که ماموران پلیس سعودی، یک شهروند انگلیس را به علت مراجعه به باجه ویژه بانوان در یک فروشگاه برای پرداخت پول، دستگیر کرده و کتک زدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریاض، بر اساس تصاویر ویدیویی که از طریق اینترنت منشتر شد، یک عضو پلیس سعودی پس از خروج از خودرو، به این شهروند انگلیس حمله می کند.

این شهروند انگلیسی که به همراه یک زن بود که چادری سیاه بر سر کرده بود، در این فیلم ویدیویی می گفت که این زن همسرش است.

به نوشته روزنامه ˈالحیاتˈ به نقل از شاهدان، ماموران پلیس این مرد انگلیسی را به رغم اینکه گفته بود به همراه همسرش به این باجه مراجعه کرده است، در یک فروشگاه پس از پرداخت پول در باجه ویژه بانوان دستگیر کردند.

در این کشور تنها بانوان مجاز به پرداخت پول در باجه های ویژه بانوان هستند.

به نوشته الحیات، ماموران پلیس سعودی پس از آنکه وی از این فروشگاه بیرون رفت، از خودروی وی فیلم برداری کردند که منجر به واکنش او و درگیری شدید میان طرفین شد.

ماموران در جریان این درگیری، به این شهروند انگلیس که نام وی فاش نشده است، حمله کرده و او را بر روی زمین انداختند.

به نوشته الحیات، این انگلیسی که به دین اسلام مشرف شده است و از مدت ها پیش ساکن عربستان بوده و با یک بانوی سعودی ازدواج کرده است، درنهایت با یک خودروی سفارتخانه انگلیس در ریاض از صحنه درگیری بیرون برده شد.

الحیات افزود: پلیس امر به معروف و نهی از منکر سعودی، تحقیقات در باره این حادثه را شروع کرده است.

نیروی امر به معروف و نهی از منکر پلیس عربستان به فرماندهی ˈعبدالطیف بن عبد العزیز الشیخˈ به سوء استفاده از قدرت و اختیارات خود متهم شده است.

خاورم**1486**1010
کد N478827