آغاز عملیات کمک رسانی در شهر آمرلی عراق

کمک رسانی,عراق93

تهران-ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی عنوان کرد که به دنبال آزادسازی شهر آمرلی در عراق عملیات انتقال کمک به این شهر روز دوشنبه آغاز شده و در جریان است.

بر اساس این گزارش، شهر آمرلی روز گذشته توسط نیروهای امنیتی عراق و شبه نظامیان محلی از تروریست های داعش پاکسازی و آزاد شد.

علی البیاتی فعال عضو بنیاد نجات ترکمن ها اعلام کرد که چهار کامیون حامل مواد غذایی، دارو و میوه وارد شهر آمرلی شده است. این کمک ها توسط دولت عراق و هلال احمر این کشور ارسال شده است. همچنین سربازان ارتش برای خانواده های کمک هایی انتقال داده اند.

البیاتی به آسوشیتدپرس گفت: اوضاع در آمرلی به تدریج در حال عادی شدن است. برخی از خانواده ها از خانه هایشان بیرون آمده و در خیابان ها حضور دارند. اما برخی مغازه ها تعطیل است . مردم خوشحالند که شهرشان توسط نیروهای امنیتی عراق آزاد شده است.

شهر آمرلی در حالی توسط نیروهای امنیتی عراق آزاد شد که عراق در ماه های اخیر شاهد حضور تروریست های داعش در این کشور بوده است. به دنبال گسترش حضور تروریست های داعش در برخی از مناطق شمالی و غربی عراق، نیروهای امنیتی این کشور وارد عمل شدند و همچنان تلاش دارند تا به طور کامل این مناطق را از حضور تروریست ها پاکسازی کنند. سازمان ملل اعلام کرده است که دست کم یکهزار و 420 عراقی در خشونت های ماه اوت این کشور کشته شدند.

رسانام**9234**1010
کد N478760