تاکید قائم مقام وزیر امورخارجه بر توسعه روابط با لیتوانی/

قائم مقام ظریف

تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر امور خارجه بر توسعه روابط با لیتوانی به عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا تاکید و دورنما و چشم انداز روابط بلندمدت بین ایران و 1+5 روشن توصیف کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، «مرتضی سرمدی» قائم مقام وزیر امور خارجه در مراسم تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید اکرادیته لیتوانی در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت و علاقه جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط با لیتوانی در ابعاد مختلف، آمادگی تهران را برای تقویت روابط بین دو کشور اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به عضویت لیتوانی در اتحادیه اروپایی، قرار داشتن دو کشور در مناطق حساس و بحران خیز، تبادل نظر و مشورت مستمر مسوولین دو کشور را برای تقویت تعاملات سازنده در راستای منافع و مصالح مشترک ضروری دانست.

قائم مقام وزیر امور خارجه همچنین با روشن توصیف کردن دورنما و چشم انداز روابط بلند مدت بین ایران و اتحادیه اروپا، ابراز امیدواری کرد تداوم روند مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 منجر به دستیابی به توافق جامع و نهایی شود.

وی با اشاره به صدمات و خساراتی که موج تروریسم و افراط گرایی به ثبات و امنیت جوامع و کشورها در مناطق مختلف وارد کرده است، بر لزوم رایزنی، مشورت و همکاری تنگاتنگ همه کشورها برای مقابله با این پدیده شوم تاکید کرد.

«کستیتوس کوجماناس» سفیر جدید اکرادیته لیتوانی نیز در این دیدار، به سابقه روابط خوب دو کشور و همچنین ظرفیت های گسترده در دو کشور برای توسعه روابط اشاره کرد. کوجماناس با اشاره به رایزنی های دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، پارلمانی ، تجاری و اقتصادی ، گزارشی از مهمترین برنامه ها در دستور کار روابط دو کشور ارائه کرد و افزود:دولت و مردم لیتوانی علاقمند به توسعه و گسترش روابط با ایران هستند.

سیام**9173**1415
کد N478743